SprávySviatok blahoslavenej Laury Vicune

Sviatok blahoslavenej Laury Vicune

správa |

Pozývame vás osláviť Laurin sviatok spoluúčasťou na výzve od sestry Runity Borjy FMA, generálnej radkyne zodpovednej za pastoráciu mladých. Výzva obsahuje návrhy na slávenie sviatku, aby sme sa nechali sprevádzať Laurou Vicuñou počas prípravy na slávnosť dona Bosca. Čítať ďalej »


9. deň deviatnika k blahoslavenej Laure Vicuni

9. deň deviatnika k blahoslavenej Laure Vicuni

správa |

Laura, Ty si naplno prijala všetko, čo si dostala a našla si tak samú seba. Verila si Bohu, nechala si sa Ním viesť, pretože si vedela, že pre Teba pripravil to najlepšie. Tvojím cieľom bolo nebo, večnosť. Podobný odkaz nám zanechal aj blahoslavený Carlo Acutis: ,,Už od počiatku sme v nebi očakávaní. Všetci sa rodia ako originály, ale mnohí zomierajú ako fotokópie.“ Čítať ďalej »


8. deň deviatnika k blahoslavenej Laure Vicuni

8. deň deviatnika k blahoslavenej Laure Vicuni

správa |

Laura, mnohokrát si ako zraniteľné, jemné dievča čelila útokom Manuela Moru, ktorého viedli pokušenia. Ty si sa odvážne postavila proti svojmu útočníkovi a nasledovala si príklad Ježiša. Pápež Ján Pavol II. Tvoj život nazval ,,básňou o čistote, obeti a dcérskej láske“. Tvoja mamka bola rovnako zraniteľnou ženou a v tom čase tak žilo mnoho žien. Čítať ďalej »


7. deň deviatnika k blahoslavenej Laure Vicuni

7. deň deviatnika k blahoslavenej Laure Vicuni

správa |

Laura, Ty si ochorela na pľúcnu chorobu, veľmi si trpela a bolo Ti ťažko. Mnohé problémy znovu spôsoboval Manuel Mora a tvoja mamka Mercedes žialila. Keď si s ňou zostala chvíľu sama, povedala si jej: ,,Mami, obetujem za teba svoj život. Požiadala som o to Pána. Než zomriem, môžem mať tú radosť, že ťa uvidím, ako konáš pokánie?“ Mercedes tak prijala sviatosť pokánia a zmenila svoj život. Čítať ďalej »