Aby láska prinášala ovocie, nezabudnite na korene

Aby láska prinášala ovocie, nezabudnite na korene

Týmito slovami povzbudil Svätý Otec mladých v Košiciach. Domka – Združenie saleziánskej mládeže si svoje korene tiež pripomenula. Saleziánski mladí z celého Slovenska sa stretli v stredisku na Kalvárii, kde pred 30timi rokmi Domka vznikla. Potom sa spoločne odobrali na Štadión Lokomotíva, aby sa stretli s pápežom Františkom.

V utorok, 14. septembra 2021 sa stretla saleziánska mládež spolu s bratmi saleziánmi a sestrami saleziánkami, aby oslávila 30te výročie vzniku Domky. Všetci zúčastnení dostali pri vstupe balíčky, v ktorých našli okrem malého občerstvenia aj niečo na pamiatku. V areáli Kalvárie ich už čakali predajné stánky Vydavateľstva Don Bosco, Savio – Dagoretti market, Laura stánok, či stánok s dobrou kávou zo Zlatého zrnka. No centrom pozornosti bol Domka stánok, kde sa mohli občerstviť chutnými koláčikmi, zakúpiť si Domkatričko či limitovanú edíciu Fajn kávy - „Domkáva“. Mladí saleziánskej rodiny sa takto stretli po dvoch rokoch, kedy sa naposledy konala Akcia animátor Banská Bystrica.
 
Po tancoch a priateľských rozhovoroch nasledovala slávnostná svätá omša. Hlavným celebrantom bol súčasný predseda Domky, don Ján Holubčík, SDB. Ten na úvod privítal všetkých prítomných slovami Sv. Otca: „Obnova bez mladých neexistuje.“ Významnými hosťami spomedzi spolu celebrantov boli don Karol Maník, zakladateľ Domky a zároveň slávnostný kazateľ a d. p. Matúš Reiner, tajomník Rady pre mládež a univerzity KBS. „Domka vznikla aby sa dobro šírilo ďalej,“ povzbudil mladých vo svojom príhovore don Karol Maník, SDB.
 
Na záver sv. omše prebehlo vylosovanie súťaže #domkachallenge a víťazom sa stalo stredisko z Trnavy – Kopánky.
 
Predseda Domky poďakoval domácej komunite na Kalvárii a mladým, ktorí pomohli celú akciu zorganizovať, ale i komunite bratov a sestier na 3 hôrkach a sekretariátu Domky. Predsedníctvo Laury, združenia mladých spolu s riaditeľkou sr. Máriou Nagyovou FMA, zase poďakovalo predsedovi a riaditeľke sekretariátu Domky za dobré vzájomné vzťahy a všetku službu, ktorú mladým venujú.
 
Po slávnostnej sv. omši sa účastníci presunuli na stretnutie so Sv. Otcom, ktoré vo všetkých zanechalo hlboké stopy povzbudenia, lásky a pochopenia.
 
„Oslavy 30tky Domky ešte nekončia, pre všetkých, ktorí nás sledujú na sociálnych sieťach pripomíname, že budú pokračovať naše online relácie Komunitné pondelky, kde sa dievčatá z predsedníctva Katka a Barča spolu s Klaudi stretávajú s hosťami z jednotlivých stredísk a rozprávajú o rôznych zážitkoch a skúsenostiach, ktoré sa im spájajú s Domkou,“ odkazuje predseda združenia.
 
Napísala: tp
Foto: Klaudia Drdúlová, Lucia Kuklicová, Michal Jiříček

Laura

17.09.2021 10:32