Celoslovenský florbalový turnaj dievčat

Celoslovenský florbalový turnaj dievčat

V piatok a sobotu, 20. – 21. apríla to v Salezku žilo. Konal sa Celoslovenský dievčenský florbalový turnaj. Do Banskej Bystrice zavítalo sedem tímov z celého Slovenska. Zastúpenie mala západná, východná, ale i stredná časť krajiny.

V piatok sa akcia začala spoločnou svätou omšou a pokračovala v bare, kde sa podávali americké zemiaky a hotdogy. Deň bol ukončení spoločnou modlitbou. V sobotu ráno sa začal samotný turnaj. Hráčky boli oboznámené s pravidlami a hrou fair-play. Zápasy boli väčšinou vyrovnané, často aj dosť napínavé.

V športovom areáli vládla napriek nerozhodným súbojom skvelá atmosféra. Dopĺňala ju rytmická hudba a komentátor. Svojou prítomnosťou prítomných potešila aj účasť členov predsedníctva občianskych združení Laura a Domka.

Víťazom turnaj sa stal tím dievčat z Dubnice nad Váhom. Banská Bystrica sa umiestnila na výbornom druhom mieste. Víťazom gratulujeme a ostatným hráčkam ďakujeme za účasť.

 

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

 

Autor: Alžbeta Širáňová

Zdroj: sbb.sk

 

Laura

27.04.2018 09:22