Hralo sa ako o život

Hralo sa ako o život

Na piatom ročníku Miniturnaja bl. Laury sa v piatok zišli dievčatá vo veku od 11 do 17 rokov. Súťažilo sa v kalčete a vo floorballe (a neskôr sa k tomu pridal aj neplánovaný turnaj v stolnom tenise), pričom nesmeli chýbať kreatívne názvy súťažiacich tímov ako Muffinky, Čipmankovia, či Snehulienky.

Na veľkom aj malo ihrisku sa hralo naozaj zápalisto za veľkej podpory divákov. V kalčetovom turnaji zvíťazil tím s názvom Teľce, druhé boli Snehulienky a bronz získali Šmolkovia. Vo floorballe boli prvé dievčatá z tímu Božská komédia, ako druhí sa umiestnili Čipmankovia a tretie boli Muffinky.

Na adresu Čipmankov povedala Terka Fiľová, ich trénerka: “Som na svoje dievčatá hrdá, pre mňa sú vždy víťazkami.”

Adriana Pienčáková, ktorej pripadla úloha hlavného rozhodcu povedala: “Dnes je tu dobrá účasť. Som rada, že sa zapojili mladšie aj staršie dievčatá.”

Zaujímavosťou miniturnaja bolo, že členky výherných tímov zjedli svoju hlavnú výhru - dolky s ovocím - ešte pred vyhlásením výsledkov. Nemohli predsa dovoliť, aby im sladká odmena vychladla.

Podstatu turnaja vystihla účastníčka Majka Jánošíková takto: “Nejde tu predsa o víťazstvo, ale o to, aby sme si všetci zahrali a zabavili sa.”

Podujatie Miniturnaj bl. Laury každoročne organizuje združenie Laura pri príležitosti sviatku svojej patrónky - blahoslavenej Laury Vicuñovej.

Viac fotografií nájdeš TU.

 

M.S.

27.01.2014 07:59