Prišiel až k nám domov

Prišiel až k nám domov

So sviatkom svätého Jána Bosca sa už niekoľko rokov spájala akcia "Don Bosco Show", plná vtipných scénok a humoru. Tento rok sa ju organizátori rozhodli poňať iným spôsobom. Ako už napovedá samotný názov - Don Bosco u nás doma, don Bosco prišiel za nami.

Celé podujatie sa nieslo v duchu hry "Milionár", v ktorej súťažili štyri tímy rodiniek a mladých. Samozrejme, témou otázok bol život a pôsobenie dona Bosca. Súťažiaci mali možnosť využívať žolíkov, ako napríklad nápomocné hlasovanie publika alebo telefonáty so samotnými saleziánmi a saleziánkami.

Publikum prežívalo súťaženie spolu so štyrmi tímami, k čomu prispievala aj domácka atmosféra. “Všetko dopadlo v najlepšom poriadku. Bol som prekvapený, že ste na všetky tie otázky vedeli odpovedať,” zhodnotil hru direktor Róbert Benko, ktorý na seba zobral úlohu notára.

Počas podujatia sa predstavilo aj päť scénok - reklám - v podaní stretiek Anjelikov, Birmovancov, Next Hope, IMOSákov a starších animátorov.

Po slovách z listu dona Bosca pre chlapcov v oratóriu, ktoré k publiku predniesol salezián Jozef Kmec, nasledovalo záverečné vystúpenie v podaní skupiny historického šermu Budzogáň.

Don Bosco u nás doma nadviazalo na tradíciu slávenia sviatku svätého Jána Bosca v Saleziánskom stredisku. Na organizovaní tejto akcie sa podieľali mladí spolu so saleziánmi a sestrami FMA.

Fotogalériu nájdete TU.

d.m.

30.01.2014 10:09