Stretká žijú aj počas karantény

Stretká žijú aj počas karantény

Stretnúť sa s kamošmi raz za týždeň na stretku, zahrať sa, porozprávať, pozdieľať sa. Ísť na hokejbalový tréning, zaspievať si v zbore na omši…

Všetky tieto aktivity boli ešte donedávna pre nás samozrejmosťou. No vzhľadom na okolnosti už žiadna z nich momentálne nie je možná. Spočiatku to možno bola príjemná zmena, prinútilo nás to trošku sa zastaviť a stráviť čas doma. No po pár dňoch sme si uvedomili, že nám naši priatelia chýbajú, že už by sme si dali aj nejaký ten zbor, omšu, stretko…

Našťastie animátori z nášho saleziánskeho strediska nezaháľajú a pomaly sa začínajú stretávať so svojimi stretkármi cez skupinové videohovory a iné vymoženosti dnešných technológií.

Takýmto štýlom sa už stretlo stretko animátoriek – Úvaha – niekoľkokrát. Cez videohovor sa im dokonca podarilo stretnúť viac ako na bežnom stretku – vzhľadom na to, že väčšina z nich je už na vysokých školách v rôznych mestách.

 

“Ako stretko šiastakov-siedmakov, ktoré sa volá Pňaci, máme celoročnú hru, počas ktorej chlapci zbierajú body. Ak vyzbierajú dostatočné množstvo bodov, tak sa im otvorí odmena. Je to podľa filmu Ready player one. Na každý mesiac majú tiež nejakého sprievodcu- svätého chlapca, ktorí im pomáha pri plnení úloh. Mysleli sme si, že toto všetko padne. Ale nakoniec sa nezmenilo skoro vôbec nič. V hre pokračujeme, ale v online priestore (pre viac info klikni tu). Chalani dostávajú každý deň interaktívne výzvy, ktoré plnia. Tiež sem tam dostanú aj nejakú tu virtuálnu pokladovku. Veľmi ich to baví. Okrem tejto online hry sme spolu v pravidelnom kontakte cez massenger, urobili sme už dve virtuálne stretká cez videohovor, hrali sme online hru bang a iné. S chalanmi sme sa dohodli, že aspoň raz za čas si dáme opäť videohovor, aby sme ako stretko neprišli o spoločné chvíle a tiaž plánujeme využiť ďalšie možnosti online priestoru.” (Lukáš Bobor Závodník, SDB – animátor stretka Pňaci)

Karanténa medzi nás stavia hranice, ale my sme sa rozhodli nepoddať a stretli sme sa virtuálne. Cez videohovor sme sa zábavnou formou zdieľali ako prežívame tento výnimočný čas. Bolo to iné, aj pre mna ako animatorku pripraviť program pre takýto typ stretka, naozaj výzva, ale podarilo sa nám to a verím, že naše stretkovské vzťahy nevychladnu, ba naopak sa utužia. (Alžbeta Širáňová – animátorka stretka Cool babeny)

 

 

Agáta Macková

Laura

07.04.2020 12:56