Zveziem sa

Zveziem sa

Nedeľné poobedie mali deti, rodičia či starí rodičia možnosť prežiť trochu inak. Mladí zo saleziánskeho strediska si pre nich pripravili divadlo s názvom Kolotoč.

Skutočne výborný výkon však predchádzalo mnoho skúšiek, nácvikov, generálok. Každý jeden venoval veľa svojho voľného času. Okrem hrania príbehov, nechýbali ani tance a dokonca ani vlastná pieseň, ktorá odštartovala premiéru divadla Kolotoč. 

Divadlo odzrkadľovalo životy ľudí. Ich oči plné túžob, očakávaní, viery. No detské sny sa nestali skutočnosťou. Z malej princeznej túžiacej po princovi na bielom koni je modelka, ktorej ide len o dobrú postavu a zdravý životný štýl. Z doktorky, ktorá chcela zachraňovať životy zaneprázdnená šéfka, ktorá kritizuje svojich podriadených a nemá čas na vlastnú rodinu. A z nebojácneho rytiera otec plniaci si svoje nesplnené sny vlastnom synovi.  Prečo to tak je ??? 

Odkazom našich mladých bolo aby sa každý z nás aspoň na chvíľu zastavil v kolotoči nášho života.

Norbert Gura, jeden z hercov na otázku ako je spokojný s výkonom odpovedal: „Vždy môže byť ešte lepšie, ale bol som veľmi spokojný hlavne s profesionalitou a prístupom našich štyroch režisérov, za to im patrí veľká vďaka,“

„Pre mňa umenie je niečo, čo človeka dvíha. A tak som sa po tomto divadle aj cítila – povzbudená, naladená na pekné veci. Okrem pekného hereckého výkonu mladých (ktorým vyslovujem svoj obdiv) sa mi veľmi páčili myšlienky, ktoré mal každý možnosť prečítať. Chcem sa dotknúť len jednej - čo tak veľmi zdôrazňoval aj don Bosco: v každom z nás je bod dobra. Časom môže toto dobro všeličo zatieniť, ale to dobro tam stále žije a vždy dá vyhrabať spod tých nánosov,“ vyjadrila sa Monika Méryová, FMA.

 

Divadelné predstavenie sa uskutočnili aj vďaka finančnej pomoci malého projektu v rámci národného projektu KomPrax – Kompetencie pre prax.

Terézia Fiľová

13.05.2014 19:49