Bratislava - Kremnická
Stopli nám to v polke

Stopli nám to v polke

Bratislava - Kremnická |

Keď som prišla, prípravy výborného jedla boli v plnom prúde. Každá mala za úlohu potešiť stretko nejakým malým gestom. Jedna urobila tortu, druhá doniesla jahody, ďalšia nám prečítala text z knihy Rómeo a Júlia. Mali sme veľmi peknú prezentáciu, ktorou zhrnula jedna z nás život v tomto spoločenstve. Čítať ďalej »Spojte sa s nami v modlitbe

Spojte sa s nami v modlitbe

Bratislava - Kremnická |

Pridajte sa k nám! Chceli by sme vyprosiť uzdravenie pre 15-ročnú Aničku G. zo strediska Bratislava - Kremnická. Má veľké bolesti, lekári nevedia určiť diagnózu... O túto milosť chceme prosiť na príhovor Božieho služobníka Titusa Zemana, saleziána, ktorý už za svojho života vykonal veľa dobra pre mladých. Viac o ňom v dokumentárnom filme Prešiel som hranicu alebo na tituszeman.sk. Čítať ďalej »Bojovali sme za Narniu

Bojovali sme za Narniu

Bratislava - Kremnická |

Dvere sa náhle otvorili a my sme rýchlo vstúpili dnu. Chceli sme sa len ukryť, no objavili sme niečo celkom iné a dovtedy nepoznané. Za hŕbou šiat a kožuchov sa v svetle lampy trblietal sneh. Vysoké borovice, čudné ticho. To ešte nikto netušil, že takto nás víta NARNIA... Čítať ďalej »


Sme sa vybrali na retro-faru

Sme sa vybrali na retro-faru

Bratislava - Kremnická |

Cieľ našej chatovačky bol 200 km na východ, v ‘malom’ Veľkom Borovom. Babka kostolníčka nás privítala s otvorenou náručou a zaviedla nás 27 krokov ďalej od zastávky do retro fary. Naša fara bola zaujímavá hlavne svojim sviežim kompostovým ovzduším. Na tmavej chodbe boli zavesené staré fotografie prvých svätých prijímaní a ochrancom týchto historizmov bol vypchatý sokol. Naša animátorka po prvom Čítať ďalej »


Ovečky sa plavili aj po snehu

Ovečky sa plavili aj po snehu

Bratislava - Kremnická |

Spolu s Aničkou a Pavlínkou sme išli nakúpiť potraviny. Katka a Marfuš išli nakúpiť ozdoby, no omylom nastúpili na zlý autobus, takže trochu zablúdili. Kika vyrábala lodičky z papierikov. Potom sme boli spoločne na sv. omši. Keď sme sa vrátili do domčeka, začali sme s prípravou večere -štipľavá polievka s rezancami podľa námorníckej receptúry a domáce vafle s čokoládovým pudingom. Bolo to Čítať ďalej »


Neostala ani omrvinka

Neostala ani omrvinka

Bratislava - Kremnická |

Počasie bolo nepriaznivé a cesty zľadovatelé , no dievčatá zo všetkých stretiek sa zišli v domci, aby sa pripravili na veľkolepú slávnosť. Do pečenia a ozdobovania torty sa zapojila Veselá kopa, Crazy sheep, Vlna kritiky a Muchy. Čítať ďalej »


Už neskúšajú moje hranice

Už neskúšajú moje hranice

Bratislava - Kremnická |

Je tomu presne desať rokov, čo ma sestry MC (misionárky lásky) zobrali zo sebou prvýkrát do rómskej osady v Plaveckom Štvrtku. Bol som študentom 5. ročníka sociálnej práce a môj prvoplánový cieľ bol urobiť v rómskej osade výskum na moju diplomovú prácu. Navštívili sme zopár rodín. Keď sme potom stáli v Plaveckom Štvrtku na zástavke, tak som si uvedomil, že sa mi trasú kolená. Čítať ďalej »