Aký typ človeka si?

Aký typ človeka si?

Poznáte ten pocit, keď vám ráno o šiestej zazvoní budík a vy sa snažíte ísť v tme potichu do kúpeľne, aby ste sa mohli umyť? Lenže z toho slova potichu sa vám stane slovo hlasno, pretože sa tak trochu potknete o stolček, ktorý máte na chodbe a zobudíte celú vašu rodinu, ktorá spí?

Tak asi takto vyzerá môj deň, keď idem do ŠKOLY. Slovo ŠKOLA pre každého jedného z nás nesie iný význam. Hovoríte si teraz v hlave ako to myslím? Tak ja sa vám to pokúsim nejako opísať. Na svete je 5 typov ľudí. Sangvinik, melancholik, cholerik, flegmatik a náš veľmi známi workoholik. (Mimochodom toto sú veci, ktoré sa deti učia na základnej škole na slovenčine. Nie, že sa niekto vyhovorí, že nevie, čo to je).

Sangvinik je typ človeka, ktorý sa teší zo života. Keď ide do ŠKOLY, ide tam usmiatý od ucha k uchu a hlavou sa mu víria veselé myšlienky o tom, ako dobre mu bude v škole.

Melancholik je typ človeka, ktorý je založený veľmi emotívne. Takže keď porovnáte melancholika a slovo ŠKOLA, vnikne vám uplakaný a nešťastný melancholik, ktorý so slzami v očiach a veľmi pomalým krokom kráča do ŠKOLY a hlavou mu víria myšlienky typu: „čo ak dostanem 5ku, čo ak som sa nenaučila na tu písomku, čo ak sa mi niečo nepodarí“. Tak asi takto vyzerá melancholik.

Cholerik je typ človeka ktorý sa na svet pozerá len spod svojho zamračeného obočia. Všetko mu vadí, je negatívne neladený a totálne všetko, čo mu poviete, ukážete alebo dáte, ofrfle. Je to taký hejter. Takže radšej si ani nespájajte slovo cholerik a ŠKOLA dohromady pretože vám z toho vznikne bomba.

Flegmatik je typ človeka, ktorému sa nič nechce. Skrátka je to taký leňochodový lenivec. Je mu úplne jedno, čo sa bude diať, kedy sa to bude diať, o koľkej sa to bude diať. On radšej zostane pri počítači, kde bude drtiť Laru Croft alebo Minecraft a pritom sa bude napchávať bagetou plnenou bravčovým kolenom. Takže keď si spojíte flegmatika a ŠKOLU, vznikne vám  z toho slimák.

A ako posledného tu máme nášho svetoznámeho workoholika. Workoholik je typ človeka, ktorý je väčšinu svojho času zaneprázdnený prácou. Workoholik je skôr typ dospelých ľudí alebo lepšie povedané typ rodičov. Čo takýto workoholik robí? Stále len pracuje a nemá čas sa porozprávať s inými ľuďmi, pretože má práve online vyučovanie alebo mu píše sekretárka. Presne toto podľa mňa robí každý rodič. Dieťa príde nadšené s kresbou v ruke, ktorú kreslil asi dve hodiny. Ukáže ju mamke alebo tatovi a tí miesto nadšenej reakcie, že ich dieťa je veľký umelec, si len dajú pracovné okuliare nižšie na nos, otočia hlavu, jednou rukou píšu na klávesnicu a jediné čo z nich výjde, je slovo: „MHM pekné“. A znovu začnú pracovať.

Tak toto je všetko o ŠKOLE. Ja sa na vás teším pri ďalšom článku. Nezabudnite mi do komentárov pod Laura článkom napísať, aký typ človeka ste vy a ako zvládate školu. Zatiaľ ahooooooooj!

Vaša Kika

 

Obrázok: internet

Kika K.

06.10.2020 13:52