Celým srdcom

Celým srdcom

Mladí z Daliborka si našli čas, aby sa zastavili, pouvažovali a načerpali do ďalších dní... spoznali Lásku toho, ktorý ich miluje celým srdcom

Privítala ich útulný veľký Beckov, kde mali možnosť v tichu, vzájomnom podelení sa a uvažovaní načerpať a obnoviť svoje srdce. Nechýbali chvíle radosti a spevu, chvíle ticha a modlitby, ako aj chvíle tvorivosti a rozhovorov.

Počas dní mohli spoznať život Františka z Assisi - jeho radosti a ťažkosti, odvahu rozhodnutia pre Boha ako aj osobné zápasy.  Aj vďaka jeho príkladu a životu si mohli spoločne aj každý individuálne znova naštartovať svoje srdce, vnútorné motivácie a animátorsku službu do ďalších dní nového školského roka.

A čo spoznali?

Boli to pre mňa moje prvé duchovné cvičenia, trochu som váhal že či vôbec pôjdem, nevedel som úplne že čo má čaká. Nakoniec som veľmi šťastný že som tam bol, cítim sa úplne skvele, moja viera nikdy nebola takáto silná a ukotvená, a konečne som prišiel na odpovede na otázky nad ktorými rozmýšľam už dlhší čas. Som veľmi vďačný že som na duchovných cvičeniach mohol byť, a dúfam že pôjdem aj nabudúce.

 

Na duchovných cvičeniach som mala možnosť zažiť ticho, veľmi žiadané pre moju myseľ a dušu, ktoré sú počas roka v neustálom zhone. Zároveň som načerpala novú silu z vedomia, že Boh má pre mňa originálny životný plán a napriek mojim pádom je milosrdný a trpezlivý a dáva mi dostatok času na to, aby som rástla osobnostne aj vo viere svojím vlastným tempom. Z tohto vedomia čerpám motiváciu pustiť sa s úprimnou snahou, ale odovzdanosťou, do všetkých výziev, ktoré ma čakajú.

 

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže

 

 

Laura

31.08.2020 16:33