Čo nás naučil tábor o rodine

Čo nás naučil tábor o rodine

Varovanie: Tento príspevok obsahuje inšpirácie, ktoré by mohli prekaziť vaše sladké prázdninové ničnerobenie. Preto ho čítajte iba v prípade nekonečne dlhej nudy alebo počkajte na začiatok školského roka:)

Ako ustrážiť a zabaviť malé dieťa (na ktoré sa premenila animátorka). Kde je najbližšia lekáreň a skade vziať peniaze na stravu pre bábätko. Aké ťažké je hľadať strateného syna a aké radostné nájsť ho. Vyskúšať si svoju trpezlivosť, cit pre krásu, zručnosť v kuchyni, komunikačné schopnosti. Prečítať si list od rodičov plný úprimných slov povzbudenia a modliť sa za svoju rodinu. Aj takéto skúsenosti majú za sebou účastníčky denného tábora o rodine, ktorý pripravili animátorky z Kremnickej pre dievčatá vo veku 6 až 13 rokov. Nechýbali akčné pohybové hry, návšteva hradu Červený Kameň, predstavenie sokoliarov a vyvrcholenie - púť k Sedembolestnej mame s hľadaním odpovede na otázku, či aj dnes rodiny zažívajú zázraky. Tradičná grilovačka vo farskej záhrade, mestská hra, tvorivé dielne a športové aktivity boli samozrejmou súčasťou programu.
 
„Naposledy som takýto super tábor zažila v roku XYZ, keď bol Maryland“, povedala jedna zo začínajúcich animátoriek. A čo sa animátorky naučili?
- ako motivovať deti, venovať sa aj tým, ktoré sú ťažšie zvládnuteľné, iné
- využívať nápady a presadiť ich v programe
- všímať si, čo dievčatá potrebujú, venovať sa aj menej „akčným“ dievčatám
- nepristupovať k deťom ako keby mali 2 roky
- vedieť sa prekonať, vedieť sa skloniť k deťom a byť zodpovedná
- viac komunikovať s deťmi - outsidermi
- ťažko povedať, celý tábor bol pre mňa veľmi obohacujúci
- tak ako každý rok integrálne ma to posunulo ďalej
- všímať si viac potreby detí, vedieť ich usmerňovať a nie všetko dovoliť
- byť viac zodpovedná
- viac spolupracovať s deťmi
- byť s deťmi trpezlivejšia
 
 
 
Podujatie sa uskutočnilo vďaka podpore Magistrátu mesta Bratislavy a vďaka dotácii Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

sr. Hela Šlenkerová

27.07.2014 19:06