Hodnotili sme na UFO veži

Hodnotili sme na UFO veži

Zažili sme jedinečný školský rok s novou skúsenosťou karantény. Ako sa naň pozrieť s animátorkami z odstupu? Najlepšie pekne z nadhľadu „ufo veže“ na Moste SNP.

„Tešila som sa, že sme sa po dlhom čase videli a zjednotili sa vo svojich radostiach a starostiach animátoriek stretiek. Povzbudivé, že to "spolu" a pritom každá zvlášť robíme. Teším sa z toho stretnutia,“ vyjadrila Janka.

Neverili by ste, ale hoci sme Bratislavčanky, väčšina z nás bola na veži prvýkrát. „Bolo to veľmi príjemné stretnutie so spoluanimátorkami na krásnom mieste na ktoré vždy len pozerám z autobusu :) a veľmi sa z toho teším, že som tam konečne po 20 rokoch bola :) A samozrejme cesta hore výťahom bola top :)“ prezradila Kika Č.

Keďže turistov na veži práve vtedy nebolo veľa, dokonca sme sa na vyhliadke ocitli aj samé, začali sme pracovať priamo tam: „Na vrchu (na ufe) sme si sadli a ako by sa zastavil čas, spomínali sme na naše dievčatá, stretkáčky a užívali si slnečné lúče, ktoré sa nám hrali na tvárach. Aj ťažšie otázky sa nám objavili, no dali sme hlavy dokopy a vznikli skvelé nápady,“ tešila sa Kika Š. 

Tento výnimočný zážitok bol vďakou pre animátorky, ktoré s nadšením vedú svoje stretko. Počas tohto školského roka bolo pre ne najťažšie obdobie karantény. Niektoré stretká sa stretávali on-line pravidelne každý týždeň, iné príležitostne. Najviac to bolo náročné pre najmenšie dievčatá. Stretko každej chýbalo. Preto si to po uvoľnení opatrení vynahradili stretkami v exteriéri a už sa tešia na denný tábor.

Spoločné zdieľanie stretkového života a skúseností bolo aj pre mňa obohacujúce. A najmä zápal animátoriek, ktorým záleží na svojich stretkáčkach a spoluanimátorkách.

 

Foto: účastníčky

 

sr. Hela Šlenkerová

24.06.2020 11:45