Neostala ani omrvinka

Neostala ani omrvinka

Počasie bolo nepriaznivé a cesty zľadovatelé , no dievčatá zo všetkých stretiek sa zišli v domci, aby sa pripravili na veľkolepú slávnosť. Do pečenia a ozdobovania torty sa zapojila Veselá kopa, Crazy sheep, Vlna kritiky a Muchy.

Niekto piekol korpusy, iní ich zase napĺňali chutnými plnkami (občas z nich aj ujedli :)). Ďalší vyrábali marcipánovú dekoráciu (logo Laury), ktorá sa dokonale hodila k hnedej čokoládovej poleve, ktorou bola torta obliata.

Keďže sme si chceli bl. Lauru ešte viac sprítomniť medzi nami, šikovné maliarky zo stretka AD Hrášky sa pustili do vyhotovenia jej obrazu.  Pri maľovaní zistili pár ,,staronových faktov": že nikto nie dokonalý, že farby na sklo sa nedajú z koberca zmyť a že fén neslúži iba na sušenie vlasov.

Pred sv. omšou to už len všetko (vrátane detí :)) stačilo preniesť do kostola. Túto misiu bolo veľmi ťažké splniť. Snehová fujavica a zima. Sneh bol po kolená, no na niektorých miestach aj vyšší. Keď sme po namáhavej neodhrabanej ceste napokon prišli s obrazom na skle a so štvorposchodovou tortou do cieľa, začali sme pripravovať výzdobu pred oltárom (obraz bl. Laury) a obetný dar (torta). Samozrejme, že bolo všetko aj zdokumentované vychýreným fotografom, ktorý počas celej slávnosti ,,cvakal". Slávnostnú bohoslužbu doprevádzal aj mládežnícky zbor, ktorý nás obšťastnil svojim krásnym spevom. Torta bola skutočný obetný dar, ktorý sa po sv. omši rozkrájal a ponúkol farníkom. Neostala ani omrvinka...

Terezka S.

25.01.2013 22:03