Nezľakli sa tigrov ani horúčavy

Nezľakli sa tigrov ani horúčavy

Denný tábor pre dievčatá je na Kremnickej dlhoročnou tradíciou. Tento rok na ňom zažili svoju prvú animátorskú skúsenosť aj 3 štrnástky. Jedna z nich sa podelila: „So spoluanimátorkou sa mi spolupracovalo veľmi dobre. Je vidno, že ju majú dievčatá rady, vždy bola pripravená a rozhodná. Naučila ma, aká mám byť a je mojim veľkým vzorom.

Iná, staršia a skúsenejšia, konštatovala: „Síce mám zmiešané pocity, ale som rada ako to celé prebehlo. Dalo mi to niečo nové. Ako aj obdiv pre všetky animátorky, ktoré som kedy mala. To, ako to zvládať, ako presvedčiť a motivovať deti. Potešilo ma, keď sa dievčatá zaujímali o to, čo sme pripravovali – od tém na rozhovore až po akčné hry. Ďakujem, že som mala možnosť tu byť. A áno, bola to skúška.“

 

Čo sa animátorky naučili:

- vzájomne sa rešpektovať

- myslieť na detaily

- zistila som, že spolupráca je náročná, ale vďačná

- premôcť sa a stále sa venovať deťom a nekecať s ostatnými animátorkami

- že je dôležité správne motivovať dievčatá a dávať im príklad svojim vlastným konaním

- byť trpezlivá, ovládať hnev, stres, prekonávať sa

- že niektoré deti potrebujú osobný prístup

- byť odvážna, nebáť sa nových vecí

- spolupracovať

- viac byť myšlienkami v prítomnom okamihu

- riešiť ťažšie situácie a povedať nie

- viac deťom rozumieť

 

57 účastníkov tábora zažilo akčný týždeň na motívy knihy Branislava Jobusa: Zázračné rozprávky. Veľkej obľube sa tešil táborový tanec, striekacie hry, bojovky, scénky, návšteva jaskyne Driny a tigrov v Kostolnej. Tábor sme realizovali s podporou Magistrátu mesta Bratislavy a MŠVVaŠ SR. 

 

 

sr. Hela Šlenkerová

25.07.2015 15:30