Plesala duša aj telo

Plesala duša aj telo

Ako videli svoje druhé "ducháče" dievčatá zo stretka Bioosada: Naše v poradí druhé stretkové duchovné cvičenia začali nečakane. Tri rôzne skupiny (aj s Michalovčankami, ktoré s nami boli tiež na akcii) sme sa mali stretnúť chatke „Máriin dom“ v Látkach pri Detve.

No, jedny nestihli autobus, iné ostali stáť v kolóne a ostatným sa pokazila lokomotíva. Tak sme sa neskôr, ale predsa stretli v priateľskom duchu obklopené malebnou stredoslovenskou prírodou. Celé ducháče už potom prebehli v pokojnej atmosfére, ktorá nám pomohla viac sa sústrediť na všetky zaujímavé prednášky a rozjímať nad nimi. Už skúsená sestra Marika nám rozprávala o Svätom Písme a úspešne nás mnohé motivovala k jeho pravidelnému čítaniu. Zaujímavé boli aj rôzne suveníry zo Svätej Zeme a aktivity počas prednášok.

Tieto ducháče nám dali aj možnosť zamyslieť sa nad sebou a vyjsť z každodennej rutiny, čo nám veľmi pomohlo. Posledný večer sme tradične zakončili súkromnou diskotékou pod holým nebom a naučili sme sa aj nové tance od Michalovčaniek. Taktiež sme s veľkým nadšením zistili, ako nám pristanú rehoľné závoje, ktoré nám sestry ochotne požičali. Domov sme všetky prišli spokojné, oddýchnuté a s novou načerpanou silou na ďalší rok. Ďakujeme kuchárkam Smeji a MP za výborné varenie, Michalovčankám za priateľskú spoločnosť, a hlavne sestrám Saleziánkam za skvelé ducháče.

Lucka Hallonová

18.08.2014 11:48