Stretko BIOSADA - víkend na Sásovej? Jasnačka!

Stretko BIOSADA - víkend na Sásovej? Jasnačka!

„Rýchlik na tretej koľaji ...“ pol minúty do odchodu vlaku ... Betka beznádejne zaseknutá v podchode k nástupištiam, na ktorom sa v piatok poobede tlačí polovica Bratislavy. Čo vám budeme hovoriť, začali sme akčne."

„Čo som komu urobila...“ – takto si povzdychla naša spolucestujúca po asi pol hodine v kupé s nami. Nechápeme, podľa nás sme boli celkom milé. Po ďalšej polhodine sa presadila do vedľajšieho kupé. Asi to bolo vážne, tí dnešní dospelí nemajú žiadne vychovanie.

Ako sa na slušné dievčatká patrí, naše prvé kroky v Banskej Bystrici viedli na mládežnícku svätú omšu k saleziánom na Sásovú, kde sme sa už stretli s našou hostiteľkou sestrou Monikou. Stredisko Sásová hodnotíme ako fakt že dokonalé, jediná chyba je, že v Banskej Bystrici už nikto po 17:00 neje (asi preto tam vyrástli také osobnosti). V nás však prevládli naše petržalské korene a žalúdočné kyseliny a pri neskorej večeri sme zjedli, čo sa dalo. Aby sme si zachovali vyrovnanú energetickú bilanciu, prijaté kalórie sme vytriasli v zumba miestnosti. Potom sme šli okuknúť, ako to vyzerá v tamojšej čajovni, kde sa všetci miestni usilovne chystali na blížiacu sa spevácku súťaž – Cecilfest. Tam nás začal zmáhať doznievajúci školsko-pracovný týždeň. Keď už to vyzeralo, že všetky pôjdeme spať o deviatej, dali sme si energizujúcu večernú modlitbu. Po nej sme boli úplne fresh a tak sme sa s elánom vrhli na našu stretkovú kroniku, kde sme zistili že naše stretko 17.10.2003 oslávilo – POZOR - 10. VÝROČIE OD SVOJHO VZNIKU. Že obdivuhodné? Jasnačka!

Ráno v sobotu bolo typické – dievčatá spali a animátorky zatiaľ zbehli na nákup a nachystať rannú meditáciu. Posilnené na tele aj na duchu sme v krásnom slnečnom počasí vyrazili do centra mesta hľadať pána Rochestra. Je to taký prelietavý chlapík a dokonca fajčí, takže nájsť ho nebolo vôbec také jednoduché. Ako prvým sa to podarilo Betke a Lucke, ktoré za odmenu okrem tajomnej obálky dostali hádajte čo – áno, správne, magnetku. Zmorené náročným hľadaním sme uviazli v najlepšej pizzerii na Slovensku, v ktorej sa najedli aj také hviezdy ako Vilo Rozboril, Adela Banášová, a pozor – Dominika Edlingerová. Ak neviete, kto to je, nevadí, ani my.

Po takomto zážitku sme sa museli na veci pozrieť trochu zvrchu, tak sme vybehli na úpätie Predného dielu, kde sme si užili výhľad na Banskú Bystricu zaliatu poslednými slnečnými lúčmi. Romantika, bejbe. V pološere sme si ešte vybehli zahrať floorbal. Sestry Zuzka a Monika využili šedú farbu svojho rúcha na maskovanie sa a úskoky, nuž zápas bol veľmi vyrovnaný a hlavne zábavný. Skončili sme až vtedy, keď už v tme nebolo vidieť loptičku a bola zlomená jedna hokejka. Po takomto hrdinskom výkone sme si uvarili večeru a naše spevavo-zborové dievčatá šli načerpať trochu inšpirácie na generálku Cecilfestu. Nasledujúcim programom bolo novembrové dievčenské SSC, počas ktorého nás navštívili nielen Alenky, Johanky, Modelky, Očarujúce a Vyvolené, ale aj Princezná ze mlejna, mimozemšťan zo 17. storočia, chlpatý Škót a vydajachtivá nevesta. Nechýbali ani fotky s plyšáčikom v kúpeľni. Ďalšie udalosti nie sú širokej verejnosti prístupné, ale v našej pamäti určite ostanú „Katzenzungen“ a „Je ti zima sestrička?“ „Daj si Svařák!“

V nedeľu sme sa rozlúčili so saleziánmi, sestrou Monikou a Banskou Bystricou.. Vo vlaku domov sa pozerali fotky, počúvali pesničky Roba Grigorova (áno, nehanbíme sa za to ), niekto si písal úlohy a iný tento článok. Keďže nám bolo spolu veľmi dobre, chceme sa na záver poďakovať všetkým zo Sásovej za úžasné prijatie, združeniu Laura za finančnú dotáciu a všetkým ktorí sa za nás modlili. Pán Boh zaplať!

 

Monika + Lucka + Dária + sr. Zuzka + Zuzka + Betka + MP

Stredisko Kremnická

29.11.2013 15:08