Svet pod rúškom

Svet pod rúškom

Poznáte ten pocit, keď sa ako malé dieťa pozeráte na film, ktorý je určený pre dospelých? Je tam zrovna scénka, kde je vražda, alebo tam vystupuje nejaká hororová postava? A vy sa potom...

Ahojte!

Vopred sa ospravedlňujem, že tento článok bude o trochu dlhší ako iné články. Tento článok je venovaný hlavne teenagerom a ľuďom, ktorí sa chystajú na prípravu pre birmovancov. Taktiež vám opíšem, čo sa dá robiť počas takzvaného „lockdownu.“ Tak ideme na to.

Poznáte ten pocit, keď sa ako malé dieťa pozeráte na film, ktorý je určený pre dospelých? Je tam zrovna scénka, kde je vražda, alebo tam vystupuje nejaká hororová postava? A vy sa potom bojíte zaspať, pretože máte strach, že tú postavu budete mať pri posteli? Tak v dnešnej dobe nemusíte pozerať ani horory ani iné krvilačné filmy. My totižto v jednom veľkom horore práve žijeme. Pokiaľ ste teraz v hlave mysleli na nášho svetoznámeho pána Covida, uhádli ste. Pán Covid totižto nie je obvinený len z viacerých úmrtí. Je obvinený aj za nákazu celej našej planéty Zem. Ak by si niekto z vás vzal do rúk trestný register pána Covida, určite by tam nenašiel len 19 jeho hriechov, ako sú napríklad šírenie nákazy, nedodržiavanie odstupov, nenosenie rúška. Pána Covida vám nedokážem opísať úplne do podrobna, pretože každý máme svoju fantáziu.

Kvôli priestupkom, ktoré sa dopustil tuto prítomný pán Covid, vláda nakázala byť všetkým povinne doma. Dala nám prísny príkaz na takzvaný „lockown“. Niektorí ľudia, s ktorými si píšem cez Messenger alebo WhatsApp, mi napíšu legendárnu vetu typu: „Nudím sa“

Lenže je naozaj veľa aktivít, ktoré počas „lockdownu“ môžete robiť. Ja väčšinou sedím za mojím písacím stolom, kde si kreslím návrhy na moje merche, alebo sa snažím písať články. Mojou najvnovšou novinkou je, že som sa prihlásila na prípravku pre birmovancov. Určite sa teraz niektorí pýtate, čo to tá prípravka pre birmovancov je. Ja sa vám to pokúsim nejak opísať. Je to zoslanie Ducha Svätého, pri ktorom sa malý kresťan stáva dospelým kresťanom. Pod slovom dospelý teraz však nemyslím na typ dospelého, ktorý fajčí a pije alkohol, myslím tým zodpovednosť.

Ja osobne som sa na prípravku pre birmovancov prihlásila preto, lebo chcem bližšie spoznať Boha. S animátormi sa „stretávame“ každý štvrtok o 17:30. Dávajú nám zaujímave otázky na tému Boh. Ak chcete, kľudne vám môžem na ne zodpovedať.

1) Našiel som Boha? Kde som ho našiel?

Ano, ja som Boha našla. Našla som ho práve na birmovaneckých adoráciách, kedy sa moje uzamknuté srdce úplne otvorilo. Moje srdce zasiahli Božie lúče lásky. Bol to naozaj krásny pocit. Bol to pocit prijatia a lásky.

2) Kedy sa cítim byť slobodný?

Ja sa cítim slobodná v prírode. Je to taký fajn pocit, keď kráčate po vlastných stopách a vo vlasoch vás chladí jemný vetrík, ktorý vás sprevádza na vašej ceste myšlienkami.

3) Kedy sa cítim byť šťastný?

Ja sa cítim šťastná, keď som s ľudmi, ktorí sú hendikepovaní. Je to tak krásny pocit, keď vás niekto z nich obíjme a rozdáva okolo seba lásku. Musím povedať z vlastných skúseností, že hendikepovaný človek dokáže milovať stokrát viac ako my normálni ľudia.

Toto sú otázky na ktoré som vedela najlepšie odpovedať. A musím vám povedať, že je naozaj super byť kresťanom a cítit Božiu prítomnosť. Preto vám odporúčam sa prihlásiť na birmovanecké prípravky tiež.

To je tak asi všetko, čo vám o mojom prežívaní v lockdowne viem povedať. Ale na záver, ako to je u mňa zvykom, vám zadám domácu úlohu na budúci týždeň.

Prvá úloha je pre menšie deti.

1) Nakreslite, ako si predstavujete pána Covida vy.

Druhá otázka je pre ľudí, ktorí navštevujú birmovanecké prípravky a taktiež pre ľudí, ktorí už prijali sviatosť birmovania.

2) Napíšte mi, prečo ste sa prihlásili na birmovanecké prípravky.

3) Ako vnímate Boha?

4) Ako na vás pôsobia birmovanecké adorácie a čo vtedy cítite?

 

Ja sa s vami samozrejme lúčim. Vidíme sa u ďalšieho článku. Ahoooooooj.

S pozdravom Kika.

Obrázky: pixabay.com

KK

21.11.2020 19:23