Tešili sa z nádvoria plného ruží

Tešili sa z nádvoria plného ruží

V Beckove majú toho viac ako „len hrad“. Toto a omnoho viac sme zistili tento víkend.

Otázka „ako sa zbaliť minimalisticky“ (ako nás naše animátorky učia), nás viaceré potrápila. Takže radšej si zbaliť toho viac... teda ako tradične. Nabalené viac ako na piatok až nedeľu. Dobre-dobre, ale česť výnimkám. Lucka sa teší.

Piatkovú stanicovú tlačenicu sme zvládli. Dokonca v Novom Meste sme našli autobus, ktorý nás odviezol priamo do Beckova. Po vystúpení sa nám naskytol pohľad na týčiacu sa skalu s hradom, podhradie bolo plné domov dediny.

Bývalý kláštor,  v ktorom sme bývali, nebol ďaleko. Cítili sme sa tam ako v zámku. Dokonca sme mali aj princeznú (teda Marušku) s korunkou. Tento pocit dopĺňalo nádvorie plné farebných ruží (ktoré sme si na cestu domov mohli natrhať). Na tomto nádvorí sme plánovali večer gratulovať animátorke k narodeninám... Lenže nebola veľmi nápomocná, bolo náročné dostať ju von. A keď sa nám to už aj podarilo, stihli zhorieť 2 sviečky. Prišla do tmy. Baby, čo plánovali prekvapenie, v tom tichu nádvoria začali spievať Lucke všetko najlepšie. Bolo to veľmi pekné. Naozaj to nečakala.

Ďalší deň sme boli rozdelené do skupiniek , mali sme si urobiť „exkurziu“ s úlohami. Kto by si bol myslel,  že v Beckove je tak veľa pamiatok, ktoré sme nestihli všetky obísť? Mali sme pozrieť kaplnku sv.Jána (mimochodom veľmi zaujímavá socha sa tam nachádza),takisto miestne múzeá, starý sirotinec, námestie, pamätníky...  tunajší kostol s farou. Fara bola otvorená , miestny pán farár sa nám prihovoril a pomohol nám sa zorientovať v Beckovských pamiatkach.  Ďakujeme mu za čokoládu.

V nedeľu po omši sme chystali slávnostný obed. Bolo všetko, čo k tomu patrí - od predjedla, polievky, hlavného jedla po dezert.  Mňam, musíme niekedy zopakovať varenie v takejto veľkej kuchyni.

Víkend rýchlo skončil - poupratovať, zbaliť sa  a utekať na autobus. Hm a takto skončili naše pomyselné prázdniny. Niekedy opakujeme.

 

 

 

Pavlínka z Vlny kritiky

27.09.2015 09:24