Únoscovia si trúfli aj na animátorku

Únoscovia si trúfli aj na animátorku

Posledná nocovačka z 29. 11. v nás zanechala pocity, na ktoré nikdy nezabudneme! Ale ku všetkému sa dostaneme. Začali sme klasicky, a to varením. Dá sa povedať, že sme to celkom zvládli, nikto sa neotrávil a všetky sme prežili na čele s animátorkami.

Ale poďme ďalej. Boli sme na svätej omši, počas ktorej sme ešte netušili, čo nás čaká, to by sme sa možno ešte viac modlili. Animátorky Monika a Hanka nám po večernej modlitbe oznámili super správu, ktorá znela, že pôjdeme na vianočné trhy. S radosťou sme sa obliekli a ani nás nenapadlo, že by to nemusela byť pravda. Keď sme tak čakali na ulici na Hanku, zrazu pri nás zastavilo auto a z neho vyskočili „arabskí teroristi“, ktorí nám uniesli Papinu a Moniku. My sme v tom šoku netušili, čo sa to vlastne deje, tak sme len stáli na mieste. Zostal po nich len papierik s odkazom, že naše priateľky vyslobodíme len s odvahou. Keďže sme vedeli, že únoscovia boli animátori z nášho kostola, tak sa nám išlo ľahšie a aj napriek tomu, že cesta nebola ľahká, spoločne sme to všetko zvládli. Odrazu Katke volal niekto neznámy z únoscov a náhodou bol na zastávke chlap, ktorý tiež telefonoval a zložil to 2-krát v tom istom momente ako ona, tak Katka v presvedčení, že on patrí medzi únoscov ho obvinila. Tento holohlavý chlap však nemal s únosom nič spoločné, takže sa Katky zľakol. Táto situácia nás veľmi pobavila. So smiechom sme prišli k miestu, kde bola Papina a Monika, no všetkým nám zaviazali oči a museli sme podpísať prehlásenie, že budeme všetko statočne znášať, aby sme oslobodili Papinu a Moniku. Ocitli sme sa v kotolni, kde bol obrovský hluk a chalani vydávali divné zvuky. Odrazu nastalo ticho a boli tam s nami naše animátorky, ktoré nám vysvetlili, že našou odvahou a spoluprácou sme zachránili Papinu, a že sa nikdy nemáme vzdávať, ale s odvahou sa všetkému postaviť. Tento večer bol najakčnejší zážitok, aký sme kedy zažili. Pobrali sme sa potom do domčeka, kde sme ešte dlho kecali a s chuťou sme zjedli soufflé. Pozerali sme film – October baby, no nie všetky sme vydržali, ale je to pochopiteľné, lebo nočná hra nás úplne zmohla. Ráno sa nieslo v znamení tancovania Just Dance, ktoré tak zbožňujeme!

Všetky sme boli s touto nocovačkou spokojné, aj kvôli programu, ale aj vďaka skvelej atmosfére, ktorá medzi nami panovala :)

Stretko Chlpaté tuniaky: Aninka, Papi, Marfuš, Katka, Kika, Lucka, Sarah, Monika, Hanka

Júlia Čižmárová

16.12.2013 10:00