Dolný KubínFuTuR Cup – turnaj s budúcnosťou

FuTuR Cup – turnaj s budúcnosťou

Dolný Kubín |

V prvú februárovú sobotu sa v telocvični dolnokubínskeho gymnázia konal druhý ročník halového futbalového turnaja FuTuR Cup. Podujatie, ktorého cieľom je okrem iného spojiť mladých športových nadšencov z farnosti aj saleziánskych stredís, má budúcnosť nielen v názve. Čítať ďalej »


Keď oslavuje otec, zíde sa celá rodina

Keď oslavuje otec, zíde sa celá rodina

Dolný Kubín |

Január je v saleziánskych kruhoch vnímaný ako mesiac „nabitý“ oslavami svätcov našej rodiny. Bl. Laura Vicuňa, sv. František Saleský a čerešnička na záver - sv. Ján Bosco. V Dolnom Kubíne sme preto oslávili sviatok otca a učiteľa mládeže ako jedna rodina. Čítať ďalej »Na Orave športovali v papučiach

Na Orave športovali v papučiach

Dolný Kubín |

V druhú adventnú nedeľu to v dolnokubínskom saleziánskom centre Laura žilo. Zišli sa tu športuchtiví mladí ľudia, aby si už po druhýkrát zasúťažili. Kopačky však vymenili za pohodlné papuče, športovali totiž v stolnom futbale - kalčete. Čítať ďalej »


Viac než len volejbal

Viac než len volejbal

Dolný Kubín |

Druhý májový víkend patril v Dolnom Kubíne športu. Uskutočnil sa už štrnásty ročník volejbalového turnaja KubCup. V zmiešaných amatérskych družstvách si mohlo zmerať sily celkovo 35 tímov z Oravy aj celého Slovenska. Čítať ďalej »


Nové ihrisko pre naše stredisko

Nové ihrisko pre naše stredisko

Dolný Kubín |

V našom kubínskom mládežníckom stredisku už dlhšie s mladými snivame o rekonštrukcií štrkového "dolného" ihriska pri našom SCVČ Laura na Banisku. Na tomto ihrisku sa pred 13 rokmi zrodil napr. aj volejbalový turnaj KubCup :) Čítať ďalej »


Volejbal spojil Slovensko

Volejbal spojil Slovensko

Dolný Kubín |

Už po trinástykrát a stále s očakávaniami a nadšením ako pri prvom KubCup turnaji vôbec, sa v prvomájový víkend Dolný Kubín zaplnil volejbalistami. Od Michaloviec až po Bratislavu a od pätnásťročných až po vitálnych päťdesiatnikov sa v duchu fair-play hrali zápasy celý víkend. Šesť športových hál zaplnilo okolo 300 hráčov. Čítať ďalej »


36 tímov zažilo pohodový volejbalový turnaj

36 tímov zažilo pohodový volejbalový turnaj

Dolný Kubín |

Dvanásty ročník najpohodovejšieho amatérskeho volejbalového turnaja KubCup ani tentokrát nesklamal, ba dokonca prekvapil dňom navyše. Od 30.4 do 3.5. 2015 to v Dolnom Kubíne žilo volejbalom. Organizátorov z Laury, združenia mladých, potešila vysoká účasť. Pod sieťou sa stretlo 36 tímov z celého Slovenska. Čítať ďalej »