FutSal Cup v Kubíne rastie každým rokom

FutSal Cup v Kubíne rastie každým rokom

Druhú februárovú sobotu sa v Dolnom Kubíne stretla takmer stovka mladých športovcov z rôznych saleziánskych stredísk. Chlapci do 15 rokov si zmerali si sily v jednom z ich najobľúbenejších športov - futsale. Turnaj už po štvrtýkrát zorganizovalo laurácke stredisko pod Chočom.

Dolný Kubín, 15.2.2020

Základná časť turnaja bola rozdelená na 2 skupiny a prebiehala v telocvični na gymnáziu P.O.Hviezdoslava. Vo vyrovnaných a napínavých zápasoch sa stretli tím z Dolného Kubína, Oravského Podzámku, Námestova a Zubrohavy. Okrem Oravy sa do bojov o medajli zapojili aj chlapci z Dubnice nad Váhom, Banskej Bystrice, Žiliny.

Po vyrovnaných zápasoch sa vo finále stretli tímy z Námestova a Dubnice nad Váhom.  Nakoniec sa v riadnom hracom čase herne viac prejavili Námestovčania a obhájili zase 1. Miesto. Z tretieho miesta sa tešili tiež hornooravci zo Zubrohlavy, ktorý v svojom družstve mali aj najlepšieho brankára turnaja. Najlepším strelcom bol zas útočník z Dubnice nad Váhom.

“Podľa ohlasov boli všetky tímy spokojné s našou pohostinnosťou, organizáciou a vôbec celým turnajom. Štvrtý ročník turnaja splnil aj moje očakávania a ciele, keď sme mali prihlásených zatiaľ najviac tímov v histórií turnaja” zhodnotil so spokojnosťou Ivan Dauda, hlavný organizátor FutSal Cupu.

 

Toto podujatie bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

 

___

Foto sr.Mária Gregová

 

Dolný Kubín

20.02.2020 11:00