Hľadajme kľúče od Božieho kráľovstva

Hľadajme kľúče od Božieho kráľovstva

Druhý júlový týždeň usporiadali sestry saleziánky s dolnokubínskymi animátormi v Bobrovci tradičný detský tábor. Deti prežili dni plné zábavy i poznávania. Tentokrát však so špeciálnou motiváciou – získať štyri kľúče od truhlice pokladov.

 

Za prvým z nich sa vydali po náučnom tatranskom chodníku pod Sivý vrch. Po náročnej turistike úspešne zvládli aj kvíz o tatranskej prírode a histórii. Cesta k druhému kľúču viedla cez rôzne oblasti umenia, ako maľovanie, modelovanie či pletenie náramkov. Tretí kľúč deti získali od významných vedcov Newtona, Archimedesa, Galilea a Joula za pozornosť pri skúmaní fyzikálnych javov a taktiež za riešenie logických úloh. Posledný kľúč do tábora venoval don Bosco, keď chlapci aj dievčatá ako on vyskúšali chôdzu po lane, žonglovanie, výrobu topánok a šitie a spoznali jeho životný príbeh.

Keď po nájdení všetkých kľúčov deti objavili a odomkli samotný poklad v starej zvonici, uvideli v truhlici opäť len kľúče. Poklad tábora sa predsa rozdával už pri ich hľadaní – hry, súťaže, zručnosti, vedomosti i každodenné sväté omše, ktoré v detských srdciach zanechali úprimnú radosť – kľúč od Božieho kráľovstva.

Števo K.

16.08.2013 08:00