Koledovanie Dobrej Noviny

Koledovanie Dobrej Noviny

Vianočné sviatky sa dajú stráviť rôzne – okrem liturgického slávenia, aj pozeraním rozprávok v telke, návštevami či dojedaním zvyškov zemiakového šalátu. V našej farnosti však menšie aj väčšie deti neleňošili a využili tento čas pre službu.

Počas adventu sa po detských sv. omšiach zodpovedne pripravovali a cvičili kolednícky program – opakovali veršíky aj dolaďovali pesničky. Do príprav sa zapojili aj nažhavení rodičia, ktorí nielen chceli pomôcť s odvozom do vzdialenejších končín, ale organizáciou by konkurovali nejednej profi špedícií! Druhý sviatok vianočný sa už nacvičení a rozdelení do troch skupín rozbehlo viac než 30 detí spolu s ochotnými rodičmi po Dolnom Kubíne.

Ďakujeme všetkým viac než 60 rodinám, ktoré nás prijali, podporili a prispeli na dobré africké veci a konkrétne projekty! Tento rok sa v našej farnosti vyzbieralo viac než 3000 eur, za čo vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať! Ale ďakujeme tiež rodinám "v službe" - rodičom s autami, s gitarami, ocinom a mamkám, ktoré obetovali sviatočný "veget" a strávili čas so svojimi deťmi! Aj vďaka brilantnej organizácií a kooperácií medzi skupinami (tú nám ticho závidel minimálne jeden kaplán pri súbežnom požehnávaní bytov) sme to zvládli za rekordné tri hodiny. No a že sú deti na baterky sme vedeli aj predtým, že?

 

merygregy

Dolný Kubín

10.01.2019 09:08