Kubcup 2014 je za nami

Kubcup 2014 je za nami

Druhý májový týždeň patrí v Dolnom Kubíne už niekoľko rokov volejbalu. A nebolo to inak ani teraz. Jedenásty ročník turnaja amatérskych družstiev Kubcup, ktorý je usporiadaný po záštitou Laury, združenia mladých sa tento rok konal od 9. do 11. mája. Týmto krásnym loptovým športom počas tohto víkendu žilo približne 350 účastníkov.

Už druhý rok si tu mohlo zmerať svoje volejbalové zdatnosti nie 30, ale 36 tímov, ktoré o putovný pohár Márie Dominiky Mazzarellovej bojovali počas dvoch hracích dní. K dispozícii im bolo množstvo dobrovoľníkov, najmä z radov dolnokubínskej mládeže. Zápasy sa konali dovedna na ôsmich hracích plochách a v siedmich telocvičniach. I keď družstvá pochádzali najviac z Oravy, našlo sa aj množstvo cezpoľných účastníkov. Cestu si na Kubcup našli tímy z mnohých kútov Slovenska, od Bratislavy, cez Banskú Bystricu či Liptovský Mikuláš, až po Michalovce alebo Košice. Odozva na turnaj bola veľmi pozitívna. Svedčí o tom aj sociálna sieť Facebook a konto turnaja (facebook.com/KubCup): „Veľmi sa nám páčilo. Turnaj bol zvládnutý veľmi dobre po organizačnej stránke, bol priestor na nové stretnutia s ostatnými a naozaj to nebolo len o voleybale.“ (Peter, Dubnica nad Váhom).

Tohtoročnými víťazmi sa po napínavom finálovom zápase stali opäť Celebrity z oravskej Lokce. Obhájili takto svoje minuloročné víťazstvo.

Novinkou tohto ročníka boli dve nové ocenenia. O jednom z nich povedala jedna z organizátorov turnaja, Marcela Kršková: „Pred niekoľkými týždňami odišla pre nás veľmi vzácna osoba, veľká bojovníčka, športovkyňa a priateľka, ktorú premohla ťažká choroba. Chceli sme, aby sa nezabudlo na ňu a na to, aká bola skvelá osobnosť na ihrisku a mimo neho. Práve preto sme vymysleli cenu FAIR PLAY sr. Maji Futejovej pre osobnosť celého turnaja. Veríme, že adeptov na vlastnenie trofeje bude rok čo rok pribúdať a že bude pre nás stále ťažšie vyberať toho naj.“ Druhú cenu získal tím, ktorý mal najväčší fanklub.

Aj keď sú bezprostredné odozvy na turnaj vo veľkej miere pozitívne, organizátori nezaháľajú a myslia dopredu, na 12. ročník. Ako hovorí Marcela Kršková: „Ohlasy na Kubcup boli veľmi pozitívne - či už na sociálnych sieťach alebo priamo na turnaji. Keď sme ho ako organizátori hodnotili, našli sme pár vecí, ktoré by sme ešte chceli vylepšiť. Teraz si však necháme malú pauzu a od augusta začíname pracovať na KC 2015.“ A aké sú vízie do ďalšieho ročníka? „Vízie? Chcela by som, aby sa na dvanástom ročníku zúčastnil nejaký tím spoza hraníc a aby bol Kubcup 2015 o jeden deň dlhší. Ak by sa toto podarilo, bolo by to skvelé,“ dodáva organizátorka.

Ostáva veriť, že vkladané nádeje do ďalšieho ročníka sa vyplnia a budúci rok sa budeme môcť opäť tešiť na kvalitné zápasy, ktoré tento rodinný turnaj so sebou prinesie.

Eva F.

11.05.2014 23:30