MOŽNO akcia, na ktorú sa tešili celý rok

MOŽNO akcia, na ktorú sa tešili celý rok

Tento rok podujatie so záhadným názvom naplnilo v plnosti svoj zmysel. Záver školského roka a letné naladenie na prázdniny ohrozilo víkendové ochladenie a dážď.

Účastníci ani organizátori nevedeli do poslednej chvíle, či sa podujatie uskutoční - MOŽNO áno, aj nie :) No napriek tomu sa v nedeľu popoludní areál SCVČ Laura na Banisku zapĺňal rodinami, deťmi aj mladými. Vetrovkami vyzbrojených rodičov a deti neodradil chlad, ani zrušený vodný futbal, dokonca ani vyše hodinový dážď ktorý krátko po začiatku akcie prerušil podujatie. V rodinnej atmosfére ho vyše stovka účastníkov prečkala namačkaná v limitovaných priestoroch Dominiky :)

 O to s väčšou radosťou si deti potom vychutnávali stanovištia, "žetónmi zarobené" palacinky a wafle (sponzoring by Jackulíkovci), ocenil sa najlepší a najkrajší koláč. Dažďu vytrvalo odolávalo atraktívne Orava 5D Cinema, ktoré si viacerí opakovane vyskúšali :) Mláky pomohla vysušiť kapela mladých hudobníkov so svojím kvalitným programom, roztancovali malých aj veľkých. Ďakujeme rodičom za dôveru, deťom za nadšenie aj napriek dažďu a animátorom za dobrovoľnícku službu na akcii aj počas roka! Akcia spojila širokú rodinu deti a mladých z nášho oravského strediska na Banisku a tiež prilákala aj nových členov :)

 

 

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

 

Dolný Kubín

05.07.2018 11:52