Tri bodky ukončili prázdniny v Kubíne

Tri bodky ukončili prázdniny v Kubíne

Počas prvého septembrového dňa na tradičnej akcii Tri bodky za prázdninami sme ukončili čas letných táborov, výletov či cestovania.

Mladí a animátori zo strediska si pripravili pre deti  rôzne súťaže, v ktorých mohli získať žetóny, za ktoré sa povozili na autíčkach, kúpili si niečo v „bufete“ či vyskúšali 5D kino.

Nechýbal ani dôležitý moment, a to prijatie a predstavenie novej sestry v komunite, sestry Dášky Čepelovej, ktorá k nám prišla zo strediska Košice Tri hôrky. Tá vystriedala sestru Mery Gregovú, ktorá bola  v Dolnom Kubíne päť rokov a presťahovala sa do Banskej Bystrice, kde bude pôsobiť v stredisku Sásová. 

Do tanca a nálady nám hrala kapela zložená z mladých zo strediska. Striedali sa hity slovenské i zahraničné. Zohriali sme sa pri nestarnúcich  erko tancoch a v družných rozhovoroch pod dáždnikom či stanom. Podujatie malo za cieľ dať aj priestor deťom  a mladým zapísať sa do SCVČ Laura  na krúžky a stretká .

Napriek upršanému a chladnejšiemu počasiu veríme, že bude tohtoročná činnosť v stredisku prežiarená slnkom pekných vzťahov a zmysluplnej činnosti i vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu. Fotky si môžete pozrieť na fbscvclauradk.

 

Foto: Marianna Borbová

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

 

 

 

Viera Antalíková

03.09.2020 11:10