Oslava don Bosca bola v Kubíne po niekoľkých rokoch konečne naživo a bez obmedzení

Oslava don Bosca bola v Kubíne po niekoľkých rokoch  konečne naživo a bez obmedzení

Sviatok zakladateľa saleziánskej rodiny patrí k tým najvýznamnejším oslavám nielen v našom stredisku. Obľúbená show sa preto zorganizovala aj tento rok s názvom Nebol to len sen 1824-2023 a ešte ďalej.

„Sviatok don Bosca je pre nás vždy veľkou oslavou, ktorú spájame s prezentáciou našej činnosti v SCVČ a stredisku Laura,“ podelila sa s radosťou hlavná organizátorka podujatia, sestra Dagmara Čepelová.

„Osobne som vnímala, že sa vymenili generácie mladých aj rodičov u nás. Preto sme im chceli nanovo predstaviť kľúčové momenty zo života don Bosca. Myslím si, že pre nás môže byť veľkým vzorom nielen pri výchove deti a mladých. Mal veľa dobrých vlastností, ktoré sa oplatí napodobňovať. Jeho radosť a rodinnosť môže inšpirovať a motivovať saleziánsku rodinu aj tu v Dolnom Kubíne,“ dodala na záver.

Hlavné motto oslavy – Nebol to len sen – bolo úzko späté so scénkami v podaní detí zo stretiek a saleziánov spolupracovníkov z miestneho strediska. Tieto scénky zobrazovali rôzne príhody zo snov don Bosca.

„Našim hlavným cieľom bolo priblížiť život don Bosca dolnokubínskym veriacim a myslím, že sa nám tento cieľ podarilo sympatickým spôsobom naplniť,“ hodnotil svoje dojmy animátor Tomáš Kytas, jeden z organizátorov podujatia. „Podľa môjho názoru bola atmosféra veľmi príjemná, čomu určite pomohlo aj to, že sa toto podujatie po dvoch rokoch mohlo opäť uskutočniť naživo.“

 

Okrem scénok mali diváci možnosť vidieť aj vystúpenie gitarového krúžku, či detského zboru. Celý program bol sprevádzaný moderátorskou dvojicou zo skupiny prípravkárov na animátorstvo v zložení Johanka Jokelová a Adam Kozoň.Samozrejme, nesmela chýbať ani tombola, ktorú stredisku poskytli mnohí sponzori.

Na záver všetci účinkujúci zaspievali hymnu Da mihi animas. Ľudia odchádzali zo sály usmiati, povzbudení odkazom, ktorý don Bosco zanechal. A ten, ako si všetci počas programu mohli uvedomiť, je stále aktuálny aj v dnešnej dobe. 

Foto: Katarína Dúhová

Katarína Dúhová

01.02.2023 11:27