Oslava don Bosca v štýle karnevalu svätých

Oslava don Bosca v štýle karnevalu svätých

V Dolnom Kubíne bolo takmer viac svätých ako v nebi. Prispela k tomu aj Oslava dona Bosca v štýle karnevalu svätých. Netradičná ponuka prilákala v prvú februárovú nedeľu takmer dve stovky detí, mladých aj ich rodičov.

Tému tohoročnej oslavy silno ovplyvnilo Heslo hlavného predstaveného saleziánov na rok 2019 "svätosť je aj pre teba!". Aj preto sa to estrádnou sálou MsKS v Dolnom Kubíne len tak hemžilo rôznymi svätými - nechýbali sv. Terezky Ježiškove s ružami, sv. Lucie s očami na tácke, aj sám Pán Ježiš s tŕňovou korunou :D Asi najpočetnejšie zastúpenou bola patrónka farnosti sv. Katarína Alexandrijská, ale aj čerstvý blahoslavený salezián don Titus Zeman.

Tanečná karnevalová nálada bola popretkávaná rôznymi hrami a súťažami rodín - Inkognito, 5proti5 či Nikto nieje dokonalý. Rodiny našej farnosti tak mali možnosť nielen sa zabaviť, vzájomne spoznať, ale aj niečo nové sa naučiť. Veď svätosť je aj pre nás, naše rodiny! A aj pre teba! :)

Ďakujeme rodičom za dôveru aj ochotu stráviť kvalitne so svojimi deťmi nedeľné popoludnie, spoznať svojich krstných, birmovných či iných obľúbených svätcov.

 

viac foto nájdete TU

 

merygregy

foto: Erika Klocháňová a Lucia Zanovitová

 

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

 

 

Dolný Kubín

13.02.2019 08:59