Piaty ročník FuTuR Cupu v Dolnom Kubíne už pozná svojich víťazov

Kubínske stredisko Laura opäť zorganizovalo futbalový turnaj FuTuR Cup. Tentokrát sa hralo v telocvični na Gymnáziu Pavla Országha Hviezdoslava. V poradí 5. ročník má svojich víťazov a nie sú to domáci.

Turnaj bol zorganizovaný 29. októbra práve v deň komunálnych volieb. Napriek tomu si súťažiaci vyhradili čas pre futbal. Prihlásilo sa celkovo osem tímov, ktoré boli z Dolného Kubína, z Námestova, zo Žiliny, zo Zubrohlava a dokonca aj z Bratislavy. V skupine A hrali: Murínčatá, Kubínski juniori, FC Pušky, Námestovo U19. V skupine B: Dolný Kubín, Námestovo starí páni, Volejbalisti, 1. KŠK Žilina.
Po prvých zápasoch v skupinách nasledovalo semifinále a na záver finálový zápas. Ten skončil víťazstvom FC Pušky zo Zubrohlava 1:0 nad Murínčatami, spojeným tímom Bratislavy a Dolného Kubína.
8. Dolný Kubín

„Veľmi pekne ďakujeme za účasť na turnaji. Tešíme sa z Vašej účasti aj z fairplay hry. Prispeli ste k úspešnému priebehu tejto akcie,“ poďakoval na záver organizátor, predseda miestneho strediska Laura Ivan Dauda všetkým hráčom.
Najbližšie Laura v Dolnom Kubíne plánuje 6. ročník FuTuR Cupu vo februári podľa nazbieraných tímov v dvoch halách. O turnaji Vás budeme včas informovať.