Rezbári na KubCup-e obhájili titul

Rezbári na KubCup-e obhájili titul

Už po deviaty raz dolnokubínske saleziánske stredisko privítalo mladých volejbalistov z celého Slovenska. Od 4. – 6. mája sa tridsať tímov od Bratislavy až po Michalovce usilovalo vyhrať putovný pohár Márie Dominiky Mazzarellovej, zakladateľky Dcér Márie Pomocnice, ktoré spolu s dobrovoľníkmi z Laury, združenia mladých, turnaj organizovali.

 

O KubCup je veľký záujem. „Minulý rok bolo na turnaji 28 družstiev. Tento rok sa nám prihlásilo rekordných 40 tímov. Keďže sme mali k dispozícii iba 5 telocviční, zobrať sme mohli len prvých 30 tímov,“ vysvetlila členka organizačného tímu, Marta Sojčáková.  

 

Po odohratí posledného120. zápasu turnaja bol víťaz jasný. Putovný pohár si odnieslo domáce družstvo Rezbári. So striebornými medailami odišlo domov družstvo Miňonky z Brezna a na treťom mieste skončila Bratislavská Miletička. Dobre sa darilo aj domáci družstvám Angels, UMB a Motorom, ale aj „cezpoľným“ Ovciam z Michaloviec, Stroskotancom z Bratislavy a Michalovi z Michaloviec, ktorí obsadili 4.-10. miesto.

 

„Teší nás, že KubCup nie je len o volejbale. Hráči tu chodia s chuťou zažiť skvelý víkend v partii, spoznať nových ľudí, okúsiť pohodovú a priateľskú atmosféru... Pre mnohých z nich je turnaj srdcovou záležitosťou.  Máme hráčov, ktorí chodia hrávať už 7-8 rokov. Mnohí z nich sa povydávali, založili si rodiny a na KubCup sa vracajú aj s nimi,“ konštatuje Monika Čižmárová, koordinátorka KubCup-u. 

 

Napriek tomu, že zdravotníčky ošetrili niekoľko poranení, turnaj prebehol bez vážnejších zranení. „Zvládli sme to s Božou pomocou! Veď sa za nás modlili aj farníci  v ružencovom bratstve, spoločenstvo matiek, tretí rád františkánov i sestry na Karmeli v Magyarszéku. Najväčšia vďaka patrí však našej patrónke, Márii Dominike Mazzarellovej, ktorá má o pár dní sviatok a samozrejme našej Matke - Panne Márii Pomocnici,“ povedala na záver sestra Mária Svoreňová FMA, členka organizačného tímu. Spolu s organizátormi verí, že turnaj nebol len športovým stretnutím, ale že priniesol aj nové priateľstvá, vyzdvihol správne hodnoty a bol malou školou dobrovoľníctva a fair – play života. 

 

 

Fotky nájdeš TU!

Júlia Čižmárová

30.08.2012 13:27