Ako sme prežili Príbeh Kráľa

Ako sme prežili Príbeh Kráľa

Od pondelka 1.7.2019 do piatku 5.7.2019 prechádzalo Bránou do kráľovstva v dubnickom stredisku Laury viac ako 70 detí. Letný prímestský tábor sa totiž niesol v znamení kráľa a prežili sme ho priam kráľovsky.

Prvý deň bol pre nás dňom pastiera, pretože nový kráľ, ktorého hľadal prorok Samuel, mal byť medzi nimi. Nasledoval deň bojovníka, v ktorom sme sa snažili celý deň vybudovať s kráľom Šaulom silné vojsko a hradby. No nakoniec to bol mladý pastier Dávid, ktorý s Božou pomocou porazil veľkého nepriateľa. V deň vyhnanca sme sa snažili Dávidovi pomôcť na jeho úteku pred Šaulom a zároveň sme si nesmeli zabudnúť ochrániť čisté srdce. Dávid si to svoje zachoval čisté a tak sme sa v deň kráľa vybrali všetci spoločne na hrad Beckov, kde bola slávnostná korunovácia. Posledný deň tábora, deň kajkúcnika, sa niesol v znamení smútku, ale aj radosti. Dávid totiž urobil chybu. Odmietol Božiu ochranu a pomoc, spoliehal sa len na vlastné sily a tak prišiel na jeho ľud mor. Niektoré deti teda mali predčasne opustiť tábor, aby nikoho nenakazili. Vtedy sa však kráľ Dávid pokoril a začal prosiť Boha o pomoc a odpustenie. A na veľkú radosť kráľa, ale aj našu, Boh všetkých uzdravil a my sme sa mohli spoločne tešiť z veľkého daru odpustenia. Radosť bola skutočne veľká pri rôznych dobrovoľných stanovištiach: twister, aerobik v bazéne, skok za pomoci lana zo stromu, skákací hrad a mnohé iné. Pred vyhodnotením najlepšieho kmeňa bola ešte krátka, ale veľmi osviežujúca vodná vojna animátori proti deťom. Všetci sme boli na konci mokrí, unavení, ale šťastní. Možno aj preto, že sa z viacerých úst naokolo ozývalo: „Bol to skvelý týždeň, ďakujeme za animátorov, ďakujeme za tábor!“

Toto podujatie bolo organizované Laurou, združenie mladých a podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

 

Františka Martinková

07.07.2019 22:39