Berlin: Portal of good news

Berlin: Portal of good news

Portál dobrých správ... Dôvody na návštevu hlavného mesta Nemecka môžu byť rôzne. Niektorí sem zavítajú za pamiatkami, iní za kultúrou a dokonca sa nájdu aj jedinci, ktorí by radi zakúsili tunajší nočný život. V prípade Maroša a Emílie z Dubnice nad Váhom ide uvažovať nanajvýš o prvom zo spomenutých lákadiel Berlína.

Ubytovanie v kresťanskom hosteli a strava neboli najhoršie, no vydali sa tam totiž najmä kvôli medzinárodnému stretnutiu mladých ľudí, ktorí by radi zlepšili vzťahy ich krajín (Poľsko, Česko, Maďarsko, Slovensko a Nemecko) a tiež sa podieľali na prezentácii týchto vzťahov v médiách. Išlo o 2. stretnutie v sérii. Prvý „meeting“ bol vlani v júli v poľskej dedinke Krzyzowa.Stretnutie bolo zahájené vo štvrtok (2. februára).  

 

 

Berlín: miesto mnohých príkladov dobrej spolupráce v Európe

V nasledujúci deň sa účastníci rozdelili do troch tvoriacich skupín, absolvujúcich 3 workshopy – Radio Feature, v ktorom sa oboznámili so zariadením nahrávacieho štúdia a nahrali na ulici anketu, Smartphone Ralley, kde vytvorili aplikáciu, ktorá všetkých, čo si ju stiahnu do svojho „smartfónu“, doslova vtiahne do ulíc Berlína a poskytne návštevníkom mnoho užitočných informácií a nakoniec Photo Ralley, počas ktorého sa robil fotopríbeh zložený z miest v Berlíne, ktoré slúžia ako dobrý príklad spolupráce v Európe. Táto činnosť všetkým zabrala celý deň a preto sa stretli až večer pri prezentácii výsledkov.  

 

 

Sobota sa niesla v znamení médií a ľudských práv pri workshope zameranom hlavne na internet. Ten môže pomôcť ľuďom lepšie sa organizovať v boji za demokraciu, pravdaže, len v prípade, že nebudú schválené zákony na cenzúru, ktorá už beztak v mnohých krajinách existuje.

Organizátorka projektu - Sandra vzala všetkých účastníkov na večeru pripravenú prevažne z ázijských pokrmov. Večer sme zakončili minigolfom v skutočne krásnom podniku.

 

V nedeľu nasledovalo už len ohodnotenie projektu a výhliadky do budúcna. Všetkým, ktorých tento článok zaujal, odporúčam nahliadnuť na webstránku http://www.portalofgoodnews.eu/

Emily K.

30.08.2012 13:46