Kapustnica v Laure nechýbala ani tento rok

Kapustnica v Laure nechýbala ani tento rok

Aké zvuky alebo vône sa u vás šírili pred Vianocami? Aké gestá bolo najčastejšie vidieť? Čo sa už akosi tradične vyskytne vo vašej domácnosti? U nás v Laure v Dubnici nad Váhom už tradične v predstihu rozvoniava kapustnica, lebo sa tu zvyčajne vyskytne veľmi pekná skupina animátorov. Tento rok animátorský vianočný večer pripadol na sobotu 21.12.2019.

Poobede sa už začali schádzať animátorky. Niektoré prišli skôr, aby pomohli s  výzdobou a prípravou, a tak opäť potvrdili to, že sú skutočným darom pre druhých. Potom nasledovali hry na postreh, sústredenie, opakovanie mien, ale aj na všelijaké vianočné symboly a gestá, prípadne na uhádnutie vlastnej rodiny. Túto rodinnú atmosféru sme posilňovali aj pri stromčeku, kde sa zrazu našli samé milé darčeky. Onedlho sa k nám pridali aj chlapci a po spoločnej sv. omši nasledovala vianočná večera. Priateľské rozhovory v skupinkách nad kapustnicou sa časom premiestnili k spoločenským hrám, kde vydržali ešte celkom dlho. Pekný večer sme napokon predsalen ukončili a tešíme sa na ďalšie podobné stretnutia.

 

Toto podujatie bolo organizované Laurou, združenie mladých a podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014-2020“, ktorú administruje IUVENTA- Slovenský inštitút mládeže.

 

 

 

Františka Martinková

26.12.2019 21:33