Kto získa tajný denník? alebo špionská hra v Laure

Kto získa tajný denník? alebo špionská hra v Laure

Hoci je činnosť Laury aj v stredisku Dubnica nad Váhom pozastavená vzhľadom na pandémiu, tento týždeň sa okolo jej plota častejšie pohybujú niektoré dievčatá. Nie je ich veľa, aspoň nie naraz, ale tvária sa až podozrivo nenápadne a hoci nevstupujú dnu, z vonkajšej strany plotu sa vždy snažia niečo vziať. Nie, nejde o vandalizmus, ale o hru stretka Crazy girls.

Stretko šiestačiek a siedmačiek (a jednej piatačky :) funguje online podľa príbehu Fablehaven. No z času na čas príbeh trocha ožije. V príbehu sa dvaja súrodenci (brat a sestra) dostávajú do rozličných situácií, v ktorých spoznávajú viac sami seba, svoju odvahu i strach, ale i to, čo dokáže spôsobiť porušenie pravidiel.

A tak aj naše stretko objavuje. Nateraz hľadáme toho, kto získa Tajný denník. Nedávno boli v mestskom parku nejaký čas rozložené úlohy, za ktoré sa získavali súťažné body. Každá mala svoj stanovený čas, počas ktorého mohla plniť zadania rôzneho typu. Boli tu však aj isté pravidlá a obmedzenia. Okrem iných, nesmeli byť viac ako tri na jednom stanovišti a ani vojsť na zakázané územie (podobne ako súrodenci z príbehu). Hoci viaceré boli v pokušení pozrieť si aj zakázané úlohy, väčšina vydržala a nedala sa zlákať.

Tento týždeň je však veľkým lákadlom plot okolo Laury. Sú na ňom zavesené rozličné úlohy, no do Laury sa ísť nesmie. Stačí však prestrčiť ruku a dúfať, že na niektorú z nich dočiahnete. Pozor, nesmie vás pri tom nikto vidieť. Ak by sa totiž dôkaz vo forme fotky dostal až k animátorkám, stratili by ste ťažko nadobudnuté body. Je to o to náročnejšie, že viacerí neďaleko bývajúci animátori súhlasili s občasnou kontrolnou prechádzkou okolo plota. Napriek týmto špiónskym opatreniam však musíme konštatovať, že úlohy z plota záhadne miznú. Ako to celé nakoniec dopadne? Kto získa tajný denník? Kam nás príbeh ešte zavedie? Zistíme v najbližších týždňoch.

 

 

 

 

Františka Martinková

01.12.2020 17:21