Srdce oratka zachránené!

Srdce oratka zachránené!

Vo štvrtok 25.6.2020 do SCVČ Laura v Dubnici nad Váhom zavítalo okolo 100 ľudí. Veľa odvážnych detí prišlo zachrániť srdce oratka a tak osláviť záver školského roka, ktorý sa niesol v duchu rozprávky Odvážna Vaiana.

Vaiana so svojou babičkou zistili, že srdce Tefity zasiahla temnota. Pokúsili sme sa ju spoločne s deťmi odohnať radosťou z tanca, či zbierania farebných kokosov, no ani to nestačilo. Znásobili sme teda svoje úsilie a vybrali sa na dobrodružné cesty po stanovištiach. Stavali sme loďky z papiera, trénovali plavbu na skateboarde, preliezali územím nebezpečných kokosov – kakamôr a trénovali vodnú streľbu. Pozorne a s dobrou pamäťou sme strážili aj krabí poklad Tamatou, balansovali na slagline nad ríšou príšer, vyfarbovali mušľu alebo si z nej vytvárali pekný prívesok. Odmenou nám bola možnosť obnoviť srdce Tefity alebo ochutnať sladkú morskú penu (cukrová vata z dielne sestry Danky :). O ďalšie chutné občerstvenie sa postarali aj viaceré mamičky.

 

Kým prebiehala záchrana srdca oratka, bola možné zapísať sa aj na budúci školský rok na stretká a krúžky do SCVČ Laura. (táto možnosť stále je, nech sa páči :) Takto sa opäť farbami rozžiarilo oratkovské srdce Te fity. Deti ho zachránili tak, že priložili k dielu vlastné srdcia.

 

Ďakujeme všetkým animátorom, rodičom, deťom, ktorí prispeli k vytvoreniu peknej atmosféry a milej akcie. Tešíme sa na ďalšie stretnutia.

 

 

 

 

 

Františka Martinková

27.06.2020 10:46