Zvieratá zo ZOO zobúdzali Dubničanov

Zvieratá zo ZOO zobúdzali Dubničanov

Exotický ostrov, na ktorý sa začiatkom júla premenilo Oratko sestier saleziánok, privítal medzi svojimi palmami desiatky detí na tradičnom letnom prímestskom tábore. Tohtoročná téma nebola pre animátorov novinkou, pretože tému Madagaskar mnohí z nich zažili ešte ako účastníci na letnom tábore v roku 2006.

 

„Pri príprave sme mali viaceré možnosti výberu, no snažili sme sa vybrať pre deti tú najlepšiu, ktorá im poskytne najlepší zážitok a z toho nám vyšiel Madagaskar, ktorý je vlastne príbehom priateľstva a dobrodružstva,"  vyjadril sa člen core teamu Jano. "O zábavu a moderovanie sa starali zvieratká z New Yorskej Zoo - Alex, Melman, Glória a Marty, predovšetkým však Marty, ktorý bol tvorcom dobrej  atmosféry . Deti sa naučili táborové pokriky a pesničky, ktoré sme používali pri rôznych nástupoch. Tiež sme mali špeciálny pokrik Dobré ráno, Dubnica, ktorým sme vždy ráno dávali o sebe vedieť,"  pokračuje. 

Program jednotlivých dní nadväzoval na kreslenú rozprávku Madagaskar, z ktorej deti každý deň pozerali istú časť. Počas týždňa boli prichystané rôzne súťaže a aktivity so skupinkami v Oratku ale aj v blízkom okolí, napríklad hľadanie strateného Martyho na vlakovej stanici, aktivity na dvore cirkevnej školy ale aj návšteva Zoo v Bojniciach. Tento rok pribudol do Oratka bazén aj trampolína, ktorej sa potešili deti, ako aj animátori.

„Na tábore sa mi páčilo nasadenie animátorov. Boli veľmi zapálení pre to, čo robili. Decká boli tiež super a aj program ich bavil,“ hodnotí animátorka Aďka. "Myslím, že tento tábor nás obohatil o nové priateľstvá a zážitky. Najväčšou vďakou od detí na tábore je pre nás, animátorov, ich spokojnosť a radosť z prežitého týždňa.“ 

M.K.

31.07.2013 09:24