HumennéHumenné roztočilo Laurovicu na narodeniny Laury

Humenné roztočilo Laurovicu na narodeniny Laury

Humenné |

5.4.2013- deň, kedy dievčatá zo strediska FMA oslávili 122. výročie narodenia Laury, patrónky Združenia mladých. A to zrovna v Scvč a stredisku Laura na Lipovej 23, kde mali možnosť zabaviť sa na rôznych stanoviskách pod vedením animátoriek a začínajúcich animátoriek. Čítať ďalej »


Turnaj vo vybíjanej opäť zožal úspech

Turnaj vo vybíjanej opäť zožal úspech

Humenné |

Napätie, športový duch, fair-play. Aj takto by sa dala opísať sobotňajšia atmosféra, ktorú vyvolal už štvrtý ročník turnaja Gianny Beretty Mollovej vo vybíjanej. Ten usporiadalo súkromné centrum voľného času Laura v Humennom. Tímové zastúpenie tu mali Humenné, ktoré malo dva tímy, Košice, Michalovce, Rožňava a Sabinov. Čítať ďalej »


Ovečkám ide o duše

Ovečkám ide o duše

Humenné |

Vždy je niečo po prvý raz, a preto sa dievčatá zo stretka ovečiek rozhodli prvýkrát vyskúšať duchovné cvičenia. Celé natešené sa v nedeľu poobede 17. marca priviezli na chatu v Jasenovciach, kde sa konalo podujatie realizované Scvč Laura Humenné pod Názvom Nulťáčky. Čítať ďalej »


Don Bosco hľadal talenty aj v Humennom

Don Bosco hľadal talenty aj v Humennom

Humenné |

Počas prvej februárovej nedele oslávili členovia a sympatizanti saleziánskej rodiny (ďalej len: sales fans) sviatok don Bosca v Mestskom kultúrnom stredisku v Humennom. Mladí z miestnych stredísk organizácií Laura a Domka pripravili pre sales fans dvojhodinový kultúrno-zábavný, resp. zábavno-kultúrny, resp. nie bližšie žánrovo- ani inak definovateľný program pod názvom Talenty don Bosca. Čítať ďalej »


Naše úspechy vznikajú našou vierou, že to dokážeme

Naše úspechy vznikajú našou vierou, že to dokážeme

Humenné |

Šport je momentálne v Humennom na 1. mieste. Volejbal, futbal, hokej, basketbal...každý má to svoje. Aj skupinka dievčat pod záštitou Scvč Laura - Humenné sa rozhodla aktívne využiť 2 dni (8.-9.2.), práve športovým rozvojom. Pozvanie na školenie prijal Ján Podhájecký a Adriana Pienčáková ( členovia športového tímu OZ Laura a tréneri slovenských dievčat na Medzinárodných športových hrách PGS.) Čítať ďalej »


Minula sa cukrová poleva

Minula sa cukrová poleva

Humenné |

Na prvú a tretiu decembrovú nedeľu pripravili sestry saleziánky spolu s animátorkami v rámci činnosti Scvč a strediska Laura adventné popoludnie. Deti sem prichádzali so svojimi rodičmi vytvoriť si vianočných tučniakov, adventné kalendáre, pozdravy či ozdobený vianočný stromček. Čítať ďalej »


 Giga súboj pohlaví

Giga súboj pohlaví

Humenné |

„Saleziánske mládežnícke stredisko uvádza giga súboj pohlaví“ týmito slovami sa začal program pre humenských mladých v sobotu 27. októbra. Čítať ďalej »Pribudli nové mediálne tváre

Pribudli nové mediálne tváre

Humenné |

V polovici septembra sa zúčastnili animátorky a dievčatá zo stretka Ovečky na mediálnom víkende u sestier saleziánok. Program piatka a soboty bol rozdelený do piatich blokov. Najskôr sa dievčatá zoznámili s písaním článkov a každá si mohla vyskúšať, ako to prebieha na tlačovke, v nahrávacom štúdiu a postaviť sa aj pred kameru. Čítať ďalej »


Vzhúru do oblak a ešte vyššie

Vzhúru do oblak a ešte vyššie

Humenné |

S novým školským rokom sa začína aj nový rok v SCVČ-ku, s čím je už tradične spojené Maxistretko, ktoré sa tohto roku nieslo v téme „Vzhúru do oblak“. Akciu prišlo podporiť hojné množstvo dievčat, aby si zasúťažili, aby sa zabavili, niektoré kvôli Čvirovi (Už si videla Čvira?) alebo tiež kvôli Mrakovej víle, ktorá si merala dlhú cestu, aby s dievčatami strávila toto požehnané popoludnie. Čítať ďalej »