"Cítim, že to dáme, Laura nám fandí!"

"Cítim, že to dáme, Laura nám fandí!"

Úspešný turnaj vo vybíjanej - východ, ktorý niesol názov ,,Vybi cup bl. Laury”, sa tohto roku opäť konal v priestoroch telocvične Cirkevnej spojenej školy v Humennom dňa 28. 3. 2015. Jeho tohtoročným heslom bolo: Cítim, že to dáme, Laura nám fandí! O pohár bl. Laury prišli súťažiť družstvá z Košíc, Sabinova, Michaloviec a nechýbalo ani domáce družstvo z Humenného.

Turnaj začal svätou omšou, kde sa dievčatá duchovne posilnili a pripravili na ťažké súboje. Po svätej omši sa vysvetlili pravidlá a zlosovali sa skupiny. Všetky dievčatá boli pripravené zdolať výzvy, ktoré si pre nich súperky pripravili. ,,Bolo to super, tak ako každý rok,” povedala Kika Bertová z Humenného, ktorá bola čiarovou rozhodkyňou. ,,Bola trochu súťaživá atmosféra, no veľmi som si to užila, aj keď som nehrala. Spoznala som nových ľudí na ktorých nikdy nezabudnem.”

 Živá atmosféra na turnaji bola priam hmatateľná. ,,Naše dievčatá boli nadšené. Keďže sme mali dva tímy, mladšie a staršie, bolo to dvojnásobne intenzívnejšie nadšenie.” spomínala animátorka z Košíc - Tri hórky,  Veronika Sonogová.

 ,,Naše baby boli na takomto turnaji prvýkrát, ale po správnej motivácii bojovali statočne a som na ne hrdá. Nedali sa zastrašiť ani staršími súperkami.” povedala Nika Vályiová, ktorá pôsobí v stredisku Michalovce. ,,Budeme tvrdo trénovať a vidíme sa o rok.” dodala. 

 Po obedňajšej prestávke dievčatá nabrali síl a začínalo ísť do tuhého. V dlho očakávanom finále sa stretli družstvá Humenného a Košíc. Zápas bol dlhý a namáhavý, no prvé miesto si napokon odniesli domov Košičanky. ,,Staršie dievčatá si uvedomovali, že idú posledný krát na tento turnaj a to bol pre nich impulz, ktorý ich naštartoval aj tu, v Košiciach. Ideme posledný raz, chceme vyhrať.” spomínala animátorka Veronika.  ,,Keď sa im to nakoniec podarilo, bola som na nich hrdá, no predovšetkým som videla na nich, že boli ony samy na seba hrdé, že to dotiahli až takto do konca.” Na druhom mieste teda skončilo družstvo Humenného a na treťom mieste Sabinov.

 Športové turnaje sú vždy stretom silných emócií a veľkej motivácie. Snažíme sa dať zo seba to najviac a hrať pri tom fair-play. Bl. Laura o veľkých životných zápasoch vedela svoje a povzbudzuje nás robiť veci najlepšie, ako vieme. Preto si pred každým veľkým zápasom môžeme povedať: ,,Dáme to, Laura nám fandí!” Dievčatá, ktoré boli na turnaji, si môžu byť právom isté, že to dali.

Mária Friedmanská

07.04.2015 11:37