Dievčatá stopovali Lauru

Dievčatá stopovali Lauru

Tento rok sme 4. apríla v stredisku Laura Humenné opäť oslavovali. Akciou s názvom Laurovica sme si pripomínali spomienku na narodeniny blahoslavenej Laury Vicuňovej a témou akcie bolo „Stopuj Lauru!“

Akcia sa začala pred strediskom, kde skupinky dievčat dostali zoznam úloh, ktorý mali v časovom limite splniť. Úlohy boli rôzne - od počítania obchodov na námestí až po kreslenie loga Laury na chodník. To všetko . „Páčilo sa mi to, že sme tam boli všetky spolu a mali sme super súťaže, aktivity a najmä animátorky.“ Spomínala Hanka Kremnická, účastníčka akcie.

Väčšina úloh bola situovaná na námestí, kde si už dievčatá museli vystačiť samé. „Bolo skvelé vidieť ako sa dievčatá bavili, ako cupitali po meste a smiali sa, ako si pomáhali.“ Povedala animátorka Ivka, ktorá celú akciu sledovala cez objektív.

Keď sa skupiny po časovom limite zoskupili v stredisku, losovali sa ceny pre všetky dievčatá s preukazom Laura a potom sa pomaly akcia končila. Animátorka Janka, ktorá bola taktiež v organizačnom tíme, zhodnotila akciu takto: „Myslím, že dievčatám sa to páčilo a žilo to Laurou. Taktiež sa predstavila celoročná myšlienka „Poďme sa rozprávať“ a keďže boli dievčatá vekovo pomiešané, navzájom sa spoznávali. Takže to bolo super.“

Laura sa narodila 5. apríla 1891 v Chile a zomrela už ako dvanásťročná. Jej mottom bolo: Radšej zomrieť, ako zhrešiť! Je dôležité pripomínať si blahoslavenú Lauru, lebo je taktiež aj patrónkou mladých.

Blahoslavená Laura Vicuňová – oroduj za nás.

Mária Friedmanská

10.04.2014 10:42