Dievčatá v Humennom spravili dvojbodku za prázdninami

Dievčatá v Humennom spravili dvojbodku za prázdninami

Vo štvrtok 28. augusta sa stretlo dvadsať dievčat zo SCVČ a strediska Laura v Humennom, aby zavŕšili leto spoločne stráveným časom v Jasenovciach. Dvojbodka za prázdninami, ako túto akciu nazvali, sa úspešne uskutočnila už tretí rok po sebe.

Akcia štartovala svätou omšou v Humennom u SDB, po ktorej sa dievčatá s animátorkami presunuli na ihrisko, aby sa pri hrách lepšie spoznali. „Tešila som sa na Dvojbodku, lebo som vedela, že budem v skvelej partii. Tešila som sa na animátorky a hlavne na to, aký zaujímavý program nám pripravia.“ Spomínala Biba, ktorá sa Dvojbodky zúčastnila.

Pri hrách na ihrisku sa dobre naladili na nasledujúce výzvy, ktoré ich čakali v Jasenovciach. Hneď po príchode na chatu čelili prvej z nich, a síce nutnosti nájsť všetky svoje spacie vaky, ktoré sa záhadne stratili niekde medzi stenami chaty. No dievčatá dali hlavy dokopy a netrvalo ani tridsať minút, kým sa záhada vyriešila.

Po namáhavej úlohe si dievčatá sadli k stolu aby pri večeri doplnili energiu po akčne prežitom popoludní. Večer si spolu pozreli film „Zase ona,“ po ktorom mali priestor zamyslieť sa nad tým, aké dôležité je držať spolu a nesúťažiť jedna s druhou, a tiež čo sa stane, ak nemáme v srdci dosť lásky na odpustenie. Večer skončili nočnou hrou, po ktorej sa dievčatá konečne vybrali spať.

Doobedňajší program nasledujúceho dňa sa niesol v téme - Hlas Jasenoviec. Dievčatá boli náhodne rozdelené do tímov a tímy mali svoju porotkyňu – trénerku. Celú súťaž moderoval  „Leoš“ a v porote mohli stretnúť aj celebrity, akými boli „Dara“ či „Halo Pabera“. Hlas Jasenoviec mal ukázať, ako dobre vedeli dievčatá spolupracovať a spoločným úsilím vybojovať miesto v súťaži, ktorá preverovala ich znalosti z hudobného priemyslu, už či išlo o texty piesní či nácvik choreografie pod časovým tlakom. Všetky tímy však boli natoľko schopné, že, ako bodovanie ukázalo, súťaž skončila remízou.

„Najviac ma potešilo počasie, ktoré prispelo k dobrej nálade, taktiež spolupráca dievčat v tímoch, no nie len dievčat, ale aj animátoriek. Vzrušujúci program plný zábavy prinútil dievčatá nemyslieť na nudu a bol vynikajúcou bodkou za prázdninami.“ Vyjadrila sa animátorka Ivka. Po vyhodnotení súťaže akcia vyvrcholila chutným obedom a o pol tretej sa už všetci lúčili s chatou s Jasenovciach a šťastlivo docestovali domov.

„Na Dvojbodku som chcela ísť preto, pretože som chcela zažiť niečo nové. Keďže chodím aj na stretká, povedala som si – prečo nie? A urobila som dobre. Bolo tam veľmi super a nasmiala som sa viac, než som čakala. Neľutujem, že som tam išla a na budúci rok pôjdem určite zas!“ Spomínala na svoje dojmy Laura, ktorá sa akcie zúčastnila prvýkrát.

Prázdniny nám možno končia, no práve táto Dvojbodka je pre dievčatá prísľubom, že nič nekončí nadobro, a pozitívne ich naladila na nasledujúci školský rok, počas ktorého budú mať opäť šancu zapojiť sa do stretiek, krúžkov či akcií, ktoré SCVČ a stredisko Laura pripraví. 

Mária Friedmanská

01.09.2014 11:41