Dvojbodka bodkovaná

Dvojbodka bodkovaná

Ako to už býva zvykom aj tento rok ukončilo naše stredisko Humenné leto dvojbodkou. Hoci sa konala bez nocovačky na nálade a chuti si dvojbodku poriadne užiť to dievčatám neubralo.

Utorok  29.8.2017  ráno o 8:30 sa dievčatá stretli v SCVČ a stredisku Laura a tam na nich a rovnako aj animátorky čakalo prekvapenie. Našej dvojbodky sa rozhodli zúčastniť aj dievčatá z Michaloviec. Konečne sa teda vyplnil plán, že sa na tejto akcii spoja naše strediská. Tak sa dievčatá nadšené z tejto novinky pobrali na omšu. Po nej sa im predstavila grófka, ktorá však so sebou zo svojich ciest priniesla aj nákazu Amananana, ktorou sa dievčatá nakazili. Avšak na nákazu existuje aj liek, ktorý sa volá Iramanana. Ten bol samozrejme ukrytý na konci tajomného lesa. Dievčatá si teda vzali veci a spolu s animátorkami sa vybrali poň.
 
Liek však nedostali zadarmo a teda museli po ceste splniť niekoľko úloh. V cieli ich čakala ešte posledná a to hra Iramanana, ktorú niektorí poznajú aj ako Hutututu.  Podmienka bola jasná, výhra, ktorá znamená získanie lieku. Samozrejme, že to pre naše šikovné dievčatá nebol problém.  Pri hre padali vtipné hlášky ako: „Ty ešte dýchaš?“, či „Pusť ju v mene Garfielda!“ Keďže sa animátorovi Rišovi podarilo založiť oheň následne si aj pochutili na špekačkách. Posilnené boli pripravené na liek. Vyliečené dievčatá tak strávili poobedie pri hrách, rozprávali sa a smiali. Trochu unavené ale šťastné sa tak pobrali domov po svojich a niektoré ešte čakala cesta vlakom.
 
PS: Takéto prekvapenia by dievčatá z Humenného prijali aj častejšie.  

Viktória Vasiľová

29.08.2017 22:17