Emauzy v Humennom? Dá sa to!

Emauzy v Humennom? Dá sa to!

Jarné prázdniny animátorky z Humenného opäť znova naplno využili. 5 z nich sa rozhodlo zúčastniť kurzu Emauzy. Ten trval 3 dni, 2.-4.3.2018.

Cieľom 1. zo 6 kurzov bolo poučiť dievčatá o svätom písme. V piatok sa dievčatá stretli o 18:00 a spoločnou večerou to všetko začalo. Následne si dali večernú modlitbu aby im pomohla lepšie chápať nasledujúce vstupy. Večer ich čakal len jediný ale o to zaujímavejší. Dievčatá sa na starý zákon pozreli z iného pohľadu. Rozprávali o tom kde sa dané krajiny nachádzali a kde sú v dnešnom svete, o rastlinách a zvieratách spomínaných vo sv. písme.  

Sobotu znova odštartovali modlitbou o emauzských učeníkoch. Na obed sa vybrali na omšu a pomedzi to ich čakali vstupy o knihách sv. písma, symboloch biblie, čo to vlastne biblia je, ako ju správne čítať, čím začať a to všetko bolo poňaté hravou a pútavou formou. Tento deň zakončili hrami, krátkou adoráciou a filmom o sv. Františkovi a sv. Kláre.

V Nedeľu ich po raňajkách čakal ešte jeden vstup o hodnote biblie. Dievčatá ešte rýchlo upratali a tento výnimočný kurz zakončili sv. omšou. Za túto vynikajúcu skúsenosť ďakujú sr. Marike Valkovičovej, ktorá to celé viedla. Podľa ohlasov sa už nemôžu dočkať pokračovania. Veria, že ďalšia časť kurzu bude znova plná smiechu, užitočných rád a dobrej nálady, aj keď už asi nie v Humennom.

Foto z kurzu tu.

Viktória Vasiľová

05.03.2018 16:49