Epedo baví epedo

Epedo baví epedo

Predposledný prázdninový víkend čakala animátorky ťažká úloha – naplánovať ako bude vyzerať budúci školský rok u sestier.

 

Po príchode sa zoznámili s novými sestrami Dankou a Marikou a pustili sa do jedla. Pri večernom programe s názvom Epedo baví epedo (epedo – pôvod slova neznámy, význam matrac) sa animátorky rozdelili do troch skupín, ktoré za splnené úlohy získavali cukríky. Ich úlohou bolo vybrať hru z Partičky a vymyslieť novú hru, ktoré si spoločne zahrali. Pri poslednej úlohe si animátorky spísali 7 pravidiel, ktoré sa budú snažiť stále dodržiavať. Neskôr sa presunuli na terasu, kde si vychutnávali pozorovanie nočnej oblohy a takto pod hviezdami sa aj poďakovali nášmu Nebeskému Ockovi za celý deň. 

Ráno vstávali od 8:00 do 8:15 a deň začali modlitbou v kaplnke. Po raňajkách sa pustili do plánovania. Plánovali a plánovali, až z toho vyhladli a tak si dali skvelé špagety. Po obede, pri spoločných hrách zistili, že pes má rovnaký tvar ako krabica (hra Aktivity) a takisto, že sestry vymieňajú hlinu za ovce a kamene za drevo(hra Osadníci). Nasledovala ďalšia časť plánovania, kde si animátorky rozdelili akcie na budúci rok. Ešte šikovne poupratovali, navečerali sa a plánovanie ukončili omšou u bratov saleziánov.

 

Katarína V.

04.09.2012 09:03