Hecni sa so svojím tímom

Hecni sa so svojím tímom

Prvú májovú sobotu sa konal v Humennom už tradičný SMS volejbalový turnaj. Tento krát sa o jeho organizáciu postaral realizačný tím Andrei Tovarňákovej v rámci národného projektu Komprax.

Na turnaj sa prihlásilo 6 družstiev z Humenného a okolia. Mladí zo stredných a vysokých škôl využili možnosť zmysluplne tráviť voľný čas prostredníctvom pohybovej aktivity, ktorú sa  im  organizátori snažili  v rámci  malého  projektu ponúknuť.

Po spoločnom povzbudení sa  zaujímavými myšlienkami do života, si jednotlivé tímy ako rozlíšenie, ale aj zábavnú aktivitu kreslili farbami na tvár svoj charakteristický znak. Losovaním sa rozdelili do hracích  skupín A a B. Jednotlivé zápasy v skupinách prebiehali vyrovnane, ako ukazovalo skóre.

Po základnej hre sa vyprofilovali tímy, ktoré hrali semifinálové zápasy a dva tímy, ktoré mali hrať o 5 a 6 miesto. Nakoniec tím Trombocity kontumačne vyhral v dôsledku odchodu tímu Žandári, ktorý sa teda umiestnil na poslednom 6 mieste.

Napätie počas rozhodujúcich zápasov bolo značne vystupňované  a vo finálovom zápase si prítomní diváci, väčšinou hráči z ostatných hracích tímov, mohli pozrieť zapálenú a kvalitnú hru tímu Onetwothreefourfivesix a Mlátičiek. Tie podľahli  a tak určili poradie jednotlivých tímov:

1. Onetwothreefourfivesix

2. Mlátičky

3. Zdochliny

4. Trojka

5. Trombocity

6. Žandári

Počas celého turnaja mali možnosť  účastníci vyjadriť aj svoj názor, postrehy a výzvy k priebehu a jeho  organizácií prostredníctvom písanej spätnej väzby na vyvesené plagáty.  Tá poslúžila k zhodnoteniu cieľa turnaja, o ktorom informovala hlavná organizátorka Andrea Tovarňáková: „ Išlo nám o zapojenie mladých do kolektívneho športu, v ktorom by mohli zažiť partiu, tímovú hru, budovať súdržnosť v tíme a to všetko cez fair play hru, preto sme vybrali aj názov turnaja Hecni sa so svojím tímom.“

Dagmara Čepelová

14.05.2014 12:11