Povedali mladým 3 x „áno“

Povedali mladým 3 x „áno“

Január bohatý mesiac na saleziánske sviatky a podujatia pre mladých, nenechal ani humenské SCVČ a stredisko Laura bez odpovede. Argumenty proti, ktoré boli silným bodom však neovplyvnili dôležité skutočnosti a rozhodnutia, ktoré hovorili v prospech mladých.

Na sviatok bl. Laury, ktorá dala život za ochranu čistoty,  zrealizovali animátorky so sestrami Laurovicu- tradičné podujatie, ktoré sa koná v Humennom okolo jej  narodenín. Keďže aktuálny rok pripadol tento termín na Veľkú Noc, vtesnala sa oslava medzi nácviky scénok na veľkolepú každoročnú Don Bosco show.

„Bolo to naozaj náročné, časovo aj organizačne. S dievčatami sme museli odložiť nácvik scénok, na poslednú chvíľu nám zlyhalo aj počasie a ešte sme dali priestor aj besede a preto sme všetko robili v jednom dome, asi 65 dievčat a iných ľudí,  ale stálo to za to, boli spokojné,“ komentovala realitu animátorka Ivka.

K prvému áno prispela aj skutočnosť referenda za rodinu a tak sa k  zábavno súťažnému popoludniu pre dievčatá, spomínanej Laurovici,  ktoré bolo doplnené aj o zlosovanie obnovených Laura preukazov na rok 2015, pridala aj beseda pre mamy s duchovným otcom Dušanom Škurlom na tému života a rodiny. Otec Dušan ako slávnostný kazateľ na svätej omši hovoril nielen o blahoslavenej Laure. Na konci, ktorý prišiel za sprievodu drobných nedokonalostí a úsmevných situácií sme si mohli uctiť relikviu a spontánne sa porozprávať pri občerstvení.

Druhou v spolupráci so združením Domka uskutočnenou činnosťou  bol karneval na ľade s podtitulom Oratko don Bosca na nebeskom ľade. Na zimnom štadióne sa na korčuliach premávali masky svätých, poväčšine anjelov a kde tu sa objavila aj špongia, či škraboška, ale okrem originálnych, dobre korčuľujúcich a svätých boli odmenení všetci účastníci, ktorí si dali tú námahu a prišli za niečo preoblečení.

Toto druhé áno ako sa vyjadrila animátorka Barbora bolo vnútorne motivované radosťou: „Karneval na ľade som realizovala už aj minulý rok, veľmi sa mi to páčilo. Mam rada deti a vidieť ich usmiate a šťastné je dar. Na tejto akcii je plno takých, ktorým sa môžem venovať a to ma napĺňa radosťou. Tak som sa rozhodla ho organizovať aj teraz.“

Záverečné áno stálo mladých animátorov a celú saleziánsku rodinu v Humennom mesiac intenzívnej prípravy. Ešte na generálke známej, už spomínanej Don Bosco show  to vyzeralo dobrodružne. Podrobné informácie tejto dramatickej udalosti vám poskytneme v ďalšom článku.

 

 

 

Dagmara Čepelová

11.02.2015 14:38