Príbeh pokračuje

Príbeh pokračuje

Saleziánska rodina spolu s mladými talentami z Humenného a okolia pripravila v nedeľu 8. februára už tradičnú Don Bosco show. Tento ročník bol významný, pretože išlo už o 200-sté výročie narodenia Jána Bosca. V scénkach vystúpili animátori a animátorky, mladí nadšenci a deti, ktorí obohatili svojím hudobným, či zábavným programom preplnenú sálu v Mestskom kultúrnom stredisku v Humennom.

Diváci mali možnosť vidieť viac ako 10 scénok, ktoré obsahovali rôzne tance, udalosti zo života Don Bosca, ale aj paródie na rozprávky či reklamy. Za svoje výkony boli herci od divákov patrične ocenený veľkým aplausom.

„Don Bosco show sa zúčastňujem pravidelne, pretože v nej aj sám vystupujem. Ale aj keby som nevystupoval, prišiel by som podporiť chalanov. Táto tradícia sa mi veľmi páči, má hlbokú myšlienku a pre mladých je to možnosť ukázať sa pred svojimi rodinami. Program bol aj tento rok pekne nacvičený a nesklamal,“ podelil sa o svoje pocity jeden z animátorov Dominik Šatník.

„Pre mňa je Don Bosco show rodinnou akciou, ktorej predchádza mnoho úsilia detí a ich animátorov. Ani tento rok tomu nebolo inak. Myslím, že všetci, ktorí sme účinkovali, sme si najviac cenili potlesk a podporu rodičov a známych. Nie všetko sa podarilo, nie všetko bolo dokonalé, ale bolo to o nás,“ zhodnotila program animátorka Monika Fecenková, ktorá moderovala program s Jurajom Karpielom.

„Don Bosco show sa zúčastňujem pravidelne každý rok a ani tentoraz svojím programom nesklamala. Veľmi ma pobavila napríklad aj nečakaná situácia, kedy mladá kočka na pódiu zabudla text a rozosmiala sa tak, že pobavila celé publikum. Taktiež by som chcela pozdvihnúť herecké výkony moderátorov celej show (Moniky a Juraja), ktoré boli až prekvapivo presvedčivé. Určite si túto udalosť nenechám ujsť ani o rok,“ vyjadrila svoju spokojnosť diváčka Zuzana.

Celý program sa niesol v myšlienke „Príbeh pokračuje.“ A môžeme veriť, že o rok sa táto tradícia zopakuje.

* foto: Michal Parnica

 

Ondrej Marcinov

18.02.2015 21:27