Pribudli nové mediálne tváre

Pribudli nové mediálne tváre

V polovici septembra sa zúčastnili animátorky a dievčatá zo stretka Ovečky na mediálnom víkende u sestier saleziánok. Program piatka a soboty bol rozdelený do piatich blokov. Najskôr sa dievčatá zoznámili s písaním článkov a každá si mohla vyskúšať, ako to prebieha na tlačovke, v nahrávacom štúdiu a postaviť sa aj pred kameru.

V druhom bloku sa dievčatá venovali webovým stránkam, ich fungovaniu a pridávaniu článkov a fotiek. Večer si pozreli dokument o živote bulvárneho novinára. Ako vždy - nemohol chýbať ani nočný „klebetníček“, v ktorom dievčatá rozoberali zaujímavé témy.... 

V sobotu pokračovali blokom o fotografii. Úloha znela: „Odfoťte ľubovoľný predmet a to čo najkreatívnejšie.“ Vo štvrtom bloku sa účastníčky učili tvoriť pútavé plagáty.

„Tvorenie plagátov sa mi veľmi páčilo, som rada, že som sa naučila robiť vo Photoshope a využívať jeho funkcie,“ hovorí jedna z účastníčok. 

Zdokonaľovanie sa v artikulácii, čítaní a v prednese ich čakalo v poslednej časti. Za pozornosť a usilovnosť dostali všetky účastníčky sladkú odmenu a diplom.

"Na mediálnom víkende som sa cítila veľmi dobre a naučila som sa veľa nových vecí v mediálnej oblasti,“ zhodnotila spokojná účastníčka.

Po mediálnom víkende pribudli nové mediálne tváre, ktoré sa chcú zapájať do tvorby článkov, plagátov a dokumentovania akcií humenského saleziánskeho strediska.

Timea a Monika

09.10.2012 16:35