Turnaj vo vybíjanej má svoje víťazky

Turnaj vo vybíjanej má svoje víťazky

Úspešný turnaj Gianny Beretti Mollovej vo vybíjanej sa konal aj tohto roku. Zúčastnilo sa ho 8 družstiev z 5 miest, niekoľko desiatok hravých dievčat a obetavé dobrovoľníčky. Pre východné Slovensko turnaj organizovalo Scvč a stredisko Laura v Humennom už 4. rok.

Svätá omša bola dôležitou predprípravou, z ktorej dievčatá odchádzali súťažiť s pokojom a vo vyrovnanosti. Zlosovanie rozhodlo o priebehu zápasov. Po zopakovaní pravidiel sa družstvá plné nadšenia rozohrali a z oboch telocviční neustále vychádzal nadšený potlesk. Zápasy sa dali charakterizovať ako energické, veselé, pútavé a často nerozhodné takmer do poslednej chvíle. Dievčatá zas boli snaživé, obetavé , spolupracujúce i čarovné. Turnaj bol tiež skvelým priestorom na upevnenie spolupráce a priateľstva medzi dievčatami vzájomne, takisto aj medzi nimi a ich animátorkami a trénerkami. Všetky oduševnene povzbudzovali a v prípade potreby vedeli dobre poradiť ako na súperky.


Radosť z víťazstva mal najmä Bardejov, ktorý sa umiestnil na prvom mieste. Nasledovalo družstvo zo Sabinova a domáce humennské družstvo. Prekvapením na záver bol zápas dievčatá verzus animátorky. Všetky do jednej sa do toho vložili, animátorky sa nedali zahanbiť, podali vynikajúci výkon a zápas vyhrali. Ani jeden z tímov neodchádzal z turnaja bez úsmevu, vďačnosti a chuti vrátiť sa.

MichaEla

30.08.2012 13:56