V Humennom sa roztáčalo Maxistretko

V Humennom sa roztáčalo Maxistretko

Scvč a oratko Laura v Humennom tradične ukončilo svoju činnosť akciou Maxistretko. Záverečného stretnutia sa zúčastnilo viac ako šesťdesiat detí. V toto piatkové popoludnie im animátorky spolu so sestrami saleziánkami pripravili program plný hier a súťaží. Celej akcii pridala na zaujímavosti aj téma Maxistretka- Kráľovstvo lesných strážcov.

 Po tom, ako boli deti rozdelené do šiestich skupín absolvovali desať stanovíšť. Ich úlohou bolo prenášať vodu v deravom vedierku, prejsť určitý úsek na chodúľoch, rozoznávať príchute nápojov a niekoľko ďalších. „Najviac sa mi páčila prekážková dráha na povale a boj so štítom proti animátorke.“ vyjadrila sa jedna z účastníčok. Po splnení úloh  čakalo deti žrebovanie cien a sladká odmena.

 

 „ Maxistretko je posledným spoločným stretnutím dievčat a animátoriek pred odchodom na prázdniny. Môžu sa tu vyšantiť, vybehať a tak aj odštartovať dvojmesačné voľno. Vnimala som veľmi pozitívne reakcie detí, tešili sa z jednotlivých úloh a, samozrejeme, aj z odmeny“ zhodnotila organizátorka.

 

 Súkromné centrum voľného času Laura navštevujú deti od osem rokov. Majú možnosť prísť a zahrať si kalčeto, stolný tenis alebo ďalšie iné hry. Okrem toho funguje deväť stretiek (týždenné stretanie detí v rovesníckych skupinách), na ktorých sa animátorky snažia, aby dievčatá rástli na ľudskej a kresťanskej rovine. Centrum ponúka aj krúžky ako vybíjaná, volejbal, chovateľský, tanečný,  varenie či gitara alebo bicie.

 

Od septembra sa opäť rozbiehajú tieto ponuky a oficiálnym otvorením bude opäť Maxistretko, tentoraz však úvodné.

Bližšie informácie aj prihlášku na jednotlivé krúžky a stretká získate tu.

Monika Fecenková

28.06.2013 23:54