V Humennom to opäť žilo zápoleniami vo volejbalovom duchu

V Humennom to opäť žilo zápoleniami vo volejbalovom duchu

V prvú májovú sobotu 4.5.2013 sa zišla približne stovka mladých športových nadšencov na volejbalovom turnaji eMeM-cup. Už po tretíkrát sa konalo toto podujatie, v ktorého názve sa ukrýva myšlienka, že sa realizuje z príležitosti osláv sviatkov Márie Mazzarellovej a Magdalény Moranovej.

Volejbalové zápolenia sa začali posilnením na svätej omši. Neskôr sa 10 tímov presunulo na antukové kurty pri Spojenej cirkevnej škole.
Medzi hlavné organizátorky patrila aj  Fma Dagmara Čepelová, ktorá turnaj vystihla krátkym vyjadrením: „Týmto turnajom sme chceli dať zažiť mladým atmosféru zdravej súťaživosti a fair-play hry, čo sa nám myslím podarilo. Prekvapili ma a zároveň potešili vyjadrenia niektorých účastníkov, že na tomto turnaji je to iné, že sú v inom svete, kde sú všetci k sebe milý...“
Už prvé zápasy ukázali, že to bude boj o postupové miesta v skupinách. Počas celého dňa sa počasie striedalo ako na vážkach. Prehánky, vietor, slnko vykukajúce spod oblakov. No účastníkom to neprekážalo a pokračovalo sa v priateľskej atmosfére ďalej. V poobedňajších hodinách sa vykryštalizovali celkové poradia v základných skupinách, kde sa po úvodných zápasoch poradie často krát menilo.
Na turnaji sa odohralo množstvo zápasov, ktoré mali pod taktovkou dvaja rozhodcovia, prinášame vám pocity jedného z nich Ľuba Horného: „Rozhodovať takéto turnaje nie je vôbec jednoduché. Tímy sa striedali na ihrisku bez prestávky jeden za druhým a preto bolo pre mňa ,ako pre rozhodcu, dosť zložité ostať celý čas sústredený. O to dôležitejšia je organizácia celého turnaja, ktorá sa tento rok opäť podarila na výbornú! Ďakujem organizátorkám, ktorým sa dokonca podarilo vybaviť aj počasie, nebolo príliš horúco a párkrát aj pokropilo antuku, takže sa až tak neprášilo.
Aj keď sa počas turnaja vyskytli menšie problémy, tak na ihrisku boli všetky tímy disciplinované. Celý deň sa niesol v duchu fair-play, zábavnej a priateľskej atmosfére.

S postupom času bola na hráčoch vidieť únava, no ako vravia múdre slová : „Kto bojuje, môže prehrať, ale kto nebojuje už prehral...“ Do semifinálových zápasov sa prebojovali tými To vážne?-19 a Epre- Názov družstva. Úspešnejší bojovníci sa stretli vo finále, kde napokon Epre zdolalo 19, jasnou výhrou 2:0.
„Najprv by sme sa chceli poďakovať za možnosť zúčastniť sa na tomto turnaji, myslím si že kvalita turnaja sa niesla na očakávanej úrovni keďže boli splnené podmienky zloženia tímu, možno som očakávala viac vyrovnanejšie zápasy. samozrejme nás milo potešila účasť na finálovom zápase z ktorého sme vzišli ako víťazný tím“, dodáva hráčka víťazného tímu Tamara.

Výsledné poradie tímov:
1.Epre
2. 19
3. Názov družstva
4. To vážne?
5. Last minute
6.Sparta
7.Improvizanti
8.PHF MI
9.Danka odporúča
10. Čokoládky

Celý turnaj sa niesol v motte:“ Žiadny cieľ nie je tak vysoký, aby ospravedlnil nečestné metódy...“(A. Einstein). Veríme, že zúčastneným sa na turnaji páčilo a o rok sa volejbaloví nadšenci stretnú opäť.

 

Bianka Jevíčová

08.05.2013 21:41